رسول نور حضرت محمد (ص) - مدير‌كل ارشاد استان بوشهر: اصول مديريت به عالي‌ترين شكل در قرآن بيان شده است
 
 
 
 
 مدير‌كل ارشاد استان بوشهر: اصول مديريت به عالي‌ترين شكل در قرآن بيان شده است

آرشيو اخبار رسول نور6 مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر گفت: اصول مديريت به عالي‌ترين شكل در قرآن بيان شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، نصرالله شفيعي در جلسه نقد و بررسي كتاب " برداشتي از اخلاق مديريت در قرآن " اظهار داشت: در واقع آنچه در كتاب "برداشتي از اخلاق مديريت در قرآن " نگارش شده است، استفاده از آيات قرآن براي برخي از اصول و وظايف مديريت است و مطالب اين كتاب جز يكي دو مورد، برداشت‌هاي شخصي است كه در دوران مديريت در اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي تجربه شده است.
وي افزود: البته بايد اين نكته را متذكر شد، آنچه كه از آيات قرآن به عنوان شاهد مباحث آمده الزاماً اشاره به اصول مديريتي ندارند، بلكه در زمينه‌هاي مختلف مي‌توان از آنها بهره جست و به طور طبيعي اگر يك مدير نيز در روش مديريتي خود اين دستورالعمل‌ها را كه از جهاتي عام هم هستند به كار ببندد‌، موفقيت‌هاي بزرگي را در حوزه كاري خود كسب مي‌كند.
مدير‌كل ارشاد استان بوشهر در ارتباط با چگونگي نگارش اين كتاب خاطرنشان كرد: در ايام ماه مبارك رمضان كه قرآن را مطالعه مي‌كردم، احساس كردم كه برخي از آيات هستند كه رنگ و بوي مديريتي دارند و دريافتم كه تاثير اين آيات بر مديران مي‌تواند بسيار زياد باشد، لذا در انديشه نگارش اين كتاب افتادم.
شفيعي تصريح كرد: آيات مربوط به مديريت در قرآن را استخراج كردم و توضيحاتي را در كنار اين آيات نوشتم و در هنگام نگارش كتاب نيز احساس كردم كه نگاه من به مقوله مديريت يك نگاه تازه و نو شده و اگر مدير نبودم، نمي‌توانستم اين برداشت را داشته باشم.
وي در ارتباط با اين نكته كه چرا كلمه "برداشتي از قرآن " را انتخاب كرده افزود: ما هرگز نمي‌توانيم ادعا كنيم كه آنچه را كه بيان مي‌كنيم كاملا مطلوب و صحيح است و به يقين هيچ كدام از ما نمي‌توانيم اصل مطالب قرآن را به طور كامل درك كنيم و فقط مي‌توانيم برداشت خودمان را از اين آيات بيان كنيم.
در ادامه اين نشست نيز ساير منتقدان و صاحبنظران به ارائه ديدگاه‌ها و نظرات خود در ارتباط با اين كتاب پرداختند.
كتاب " برداشتي از اخلاق مديريت در قرآن " نوشته نصرالله شفيعي، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بوشهر با موضوعات مختلف از جمله مديريت(اسلام)، جنبه‌هاي قرآني، اخلاق حرفه‌اي، جنبه‌هاي قرآني و اخلاق اسلامي با تيراژ 2هزار جلد در سال جاري به چاپ رسيده است. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما