رسول نور حضرت محمد (ص) - جانشين نماينده ولی فقيه در سپاه ثارالله: خداوند دين را برای آسانی مردم می‌خواهد نه در تنگنا قرار دادن آنها
 
 
 
 
 جانشين نماينده ولی فقيه در سپاه ثارالله: خداوند دين را برای آسانی مردم می‌خواهد نه در تنگنا قرار دادن آنها

آرشيو اخبار رسول نور5 جوانان ما دين‌گريز يا دين‌ستيز نيستند، بلكه از تحكم و فرمان‌های اجباری فرار كرده و خداوند نيز دين را برای آسانی مردم می‌خواهد.

حجت‌الاسلام «محمدعلی محسن‌زاده»، جانشين نماينده ولی فقيه در سپاه ثا‌رالله در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)شعبه كرمان گفت: خداوند دين را برای آسانی مردم می‌خواهد نه در تنگنا و فشار قرار دادن آنها، پس ما بايد دين، احكام و آداب آن را به شكلی آسان و زيبا و قابل‌پسند و فهم‌پذير ارايه دهيم.
وی افزود: اگر فعاليت‌های دينی و مذهبی را گسترش بدهيم وافراد بيشتری را جذب كنيم، همين مسأله باعث جذب عده زيادی از افراد بی‌تفاوت يا كم‌رو می‌شود، طولانی نكردن مراسم و برنامه‌های دينی و مذهبی سبب جذب آنان به سمت مساجد و دين خواهد شد.
جانشين نماينده ولی فقيه در سپاه ثارالله تصريح كرد: نگذاريم جوانان و نوجوانان و حتی كودكان در مراسم‌های دينی و ساير فعاليت‌های مذهبی احساس خستگی كنند، بنابراين بايد سعی كنيم مدت دعاها و برنامه را كاهش دهيم.
وی بيان كرد: امروز همه سعی دشمن برای اين است كه جوانان ما را از دين فراری دهد و مساجد خالی از مردم و جوانان شود كه بايد در اين زمينه هوشمندانه عمل كرد و با عمل خود اين حركت دشمن را تقويت نكنيم.
حجت‌الاسلام محسن‌زاده، در پايان خاطرنشان كرد: مراسم اسلامی به صورتی انجام شود كه لذات گوناگونی را اغنا كند، دادن جوايز مختلف، استفاده از هنر، ادبيات، عواطف، تمرين زندگی اسلامی، تشكيل گروه و دسته‌های فرهنگی می‌تواند زمينه جذب جوانان را به سمت برنامه دينی فراهم كند. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما