رسول نور حضرت محمد (ص) - تأليفات قرآنی بايد متناسب با ادبيات روز، فهم مخاطب و شرايط هر عصر و دوره‌ای باشند
 
 
 
 
 تأليفات قرآنی بايد متناسب با ادبيات روز، فهم مخاطب و شرايط هر عصر و دوره‌ای باشند

آرشيو اخبار رسول نور2وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تأليفات قرآنی بايد متناسب با ادبيات روز، فهم مخاطب و شرايط هر عصر و دوره‌ای باشند، در اين صورت است كه اين تأليفات برای مخاطب مفيد و قابل فهم خواهد بود.

«سيد‌محمد حسينی» وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با اين وجود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ساير نهادهای فرهنگی برنامه‌های بسياری برای قرآن در سال برگزار می‌كنند، نمايشگاه بين‌‌المللی قرآن كريم به مدت يك ماه، بزرگداشت خادمان قرآن كريم و برنامه‌های ديگر از نمونه‌های توجه به قرآن و برنامه‌های متناسب با آن است، بنابراين همان‌گونه كه شايسته است، در همه روزهای سال توجه ويژه‌ای به قرآن صورت می‌گيرد.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی تصريح كرد: هم‌چنين ما در نمايشگاه قرآن از ترجمه‌های جديد انجام شده از قرآن رونمايی و از خادمان قرآنی كه در اين زمينه و در ساير عرصه‌های فرهنگی به فعاليت پرداختند تجليل كرديم، بنابراين اين وظيفه انجام می‌شود و ما اهتمام ويژه‌ای به قرآن در همه ايام سال داريم.
حسينی در ادامه گفت: ما بايد تلاش كنيم كودكان از دوران پيش‌دبستانی با كتاب و به ويژه با قرآن آشنا باشند، هر چه ما كمك كنيم كتاب‌های جذاب، متنوع و متناسب با سنين مختلف و مورد نياز مخاطب تهيه شود، مفيد خواهد بود و ما در تلاش هستيم در نمايشگاه‌های متنوع و متعدد حضور يابيم. اگر كودكان از ابتدا انس با كتاب پيدا كنند، در آينده نيز اين انس و الفت جلوه بهتری به خود می‌گيرد و جامعه ما جامعه‌ای آگاه و سرشار از دانش می‌شوند.
وی در پايان گفت: تأليفات قرآنی بايد متناسب با ادبيات روز، فهم مخاطب و شرايط هر عصر و دوره‌ای باشند، در اين صورت است كه اين تأليفات برای مخاطب مفيد و قابل فهم خواهد بود. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما