رسول نور حضرت محمد (ص) - حدادعادل در افتتاحيه نمايشگاه بين‌المللی قرآن: بازگشت به قرآن، تمدن اسلامی را به صورت حقيقت زنده در‌می‌آورد
 
 
 
 
 حدادعادل در افتتاحيه نمايشگاه بين‌المللی قرآن: بازگشت به قرآن، تمدن اسلامی را به صورت حقيقت زنده در‌می‌آورد

آرشيو اخبار رسول نور5 رئيس كميسيون فرهنگی مجلس شورای اسلامی امشب، 25 مردادماه، در افتتاحيه هفدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن گفت: اگر بخواهيم تمدن اسلامی از مفهوم تاريخی متعلق به گذشته و موزه‌ای خارج شود و به صورت حقيقت منسجم و زنده درآيد، بايد به قرآن بازگرديم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری قرآن ايران(ايكنا) غلامعلی حدادعادل، رئيس كميسيون فرهنگی مجلس شورای اسلامی امشب، 25 مردادماه، در افتتاحيه هفدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن با بيان اين مطلب كه افتتاح نمايشگاه قرآن در ماه رمضان و مصلی امام خمينی(ره) كار مهمی است كه در زمان و مكان مناسب انجام می‌گيرد، گفت: افتتاح نمايشگاه قرآن چند روز قبل از ماه رمضان به صدا در آوردن زنگ كاروانی است كه همه چشم به راه آن هستيم. وی قرآن را شناسنامه امت اسلامی خواند و افزود: با اين كتاب الهی، امت اسلامی معنا و هويت پيدا می‌كند و نگاه مسلمانان به هستی، انسان، جامعه و طبيعت بايد نگاهی قرآنی شود. حدادعادل در ادامه اظهار كرد: قرآن در طول تاريخ اسلام چشمه جوشان معرفت بوده است و هستی‌شناسی، انسان‌شناسی و جهان‌شناسی ما از آن گرفته شده است. رئيس كميسيون فرهنگی مجلس، قرآن را سازنده تمدن اسلامی دانست و تصريح كرد: امروز كه با پيروزی انقلاب اسلامی و پيدايش بيداری اسلامی در جهان اسلام حركت گسترده‌ای برای احياء اسلام آغاز شده است، بايد بدانيم كه احياء اين تمدن بدون رجوع به قرآن ممكن نيست. نماينده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی يادآور شد: اگر بخواهيم تمدن اسلامی از مفهوم تاريخی متعلق به گذشته و مفهوم موزه‌ای خارج شود و به صورت حقيقت منسجم و زنده درآيد، بايد به قرآن بازگرديم. حدادعادل با بيان اين مطلب كه قرآن دارای جسم و جان است، گفت: جان قرآن با جسم آن همراه است و كتابت و انواع هنرهايی كه قرآن را دلنشين‌تر می‌كند به جسم قرآن ارتباط دارد و در اين ميان آموزش قرآن جان اين كتاب الهی است. وی شرط اصلی انس با قرآن و درك قرآن را دانستن زبان عربی دانست و افزود: بايد در آموزش زبان عربی فهم قرآن را هدف نهايی قرار دهيم و طوری برنامه‌ريزی شود تا دانشگاهيان با دانستن زبان عربی از عمده آيات قرآن استفاده كنند. رئيس كميسيون فرهنگی مجلس با بيان اين مطلب كه بايد به ترجمه آيات قرآن توجه شود، عنوان كرد: آرزو دارم در مجالس ما در كنار تلاوت قرآن به ترجمه آيات نيز توجه شود و اين كار در مجلس هفتم در آغاز جلسات آغاز شد. وی با اشاره به ديدار ساليانه نمايندگان مجلس با مقام معظم رهبری تصريح كرد: ايشان نمايندگان را به انس با قرآن كريم و فهم آيات آن توصيه فرمودند و تاكيد داشتند كه ترجمه قرآن نيز خوانده شود. حدادعادل در پايان با بيان اين‌كه در نمايشگاه قرآن حجم گسترده‌ای از فنون، مهارت‌ها و تحقيقات ارائه می‌شود، افزود: با اين حجم گسترده برنامه بايد لفظ مناسبی پيدا كنيم كه گويای حقيقتی است كه 17 سال در كشور برگزار می‌شود. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما