رسول نور حضرت محمد (ص) - پيامبر (ص) مي‌خواست انسان‌سازي كند تا بتواند جهان‌سازي كند
 
 
 
 
 پيامبر (ص) مي‌خواست انسان‌سازي كند تا بتواند جهان‌سازي كند

آرشيو اخبار رسول نور3

آيت‌الله احمد جنتي گفت: اولين اقدام پيامبر(ص) در مدينه مسجدسازي بود و اين اقدام ايشان كه از اساس پايه‌هاي ديني است مي تواند درس بزرگي براي ما باشد. اقدام دوم ايشان هم بستن عقد اخوت بين مسلمانان مدينه بود كه اقدامي موثر بود.به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌هاي اول نماز جمعه اين هفته تهران با اشاره به ماجراي بعثت پيامبر(ص) و مهاجرت ايشان به مدينه اظهار كرد: اگر به ياد بياوريم ورود حضرت امام(ره) به اين مملكت چه وضعيتي داشت، مي‌توانيم بفهميم مردم مدينه چه حالي داشتند؛ آن‌ها غرق شادي بودند و هر كدام اصرار داشتند پيامبر به كوي و خانه او برود، اما به پيامبر گفت من مامورم تا شترم هر كجا رفت بروم تا اين كه اين شتر به سمت خانه فقيرترين مردم مدينه رفت.

 وي افزود: مسجدي كه پيامبر در مدينه بنا كرد در هفت روز ساخته شد و ارتفاع آن به اندازه قد يك انسان بود .

اين مسجد ساخته شد، اما كوهي از مشكلات در مقابل پيامبر بود كه بايد آن‌ها را حل مي‌كرد؛ او مي‌خواست انسان‌سازي كند تا بتواند جهان‌سازي كند.

 دبير شوراي نگهبان ادامه داد: مردم مدينه سه قسمت بودند؛ تعدادي مسلمان حقيقي، تعدادي يهودي و عده‌اي مسلمانان منافق و تقريبا هيچ كدام از آنها تربيت اسلامي و انساني نداشتند كه در اين شرايط پيامبر مي‌بايست اين‌ها را تربيت مي‌كرد.

مسلمانان منافق هم فهميده بودند قدرتي در حال ايجاد است و گاهي هم با يهوديان ثروتمند تبادل نقشه مي‌كردند، از طرفي مشركان مكه هم بيكار نبودند و دست به كارشكني مي‌زدند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور3

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما