رسول نور حضرت محمد (ص) - انتقاد مؤسسه «رسول الله يوحدنا» از انتخاب دانمارك برای دبيركلی ناتو
 
 
 
 
 انتقاد مؤسسه «رسول الله يوحدنا» از انتخاب دانمارك برای دبيركلی ناتو

آرشيو اخبار رسول نور5

مؤسسه «رسول الله يوحدنا» اردن با صدور بيانيه‌ای از انتخاب «آندرس فاگ راسموسن» نخست‌وزير دانمارك به عنوان دبيركل سازمان پيمان آتلانتيك شمالی(ناتو) به شدت انتقاد كرد.به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه اردن به نقل از روزنامه «الحقيقة الدولية» اين كشور، مؤسسه «رسول الله يوحدنا» اردن در اين بيانيه با اشاره به سوء سابقه دانمارك در فعاليت‌های ضد اسلامی به‌ويژه نشر كاريكاتورهای موهن عليه ساحت مقدس پيامبر اسلام(ص) و عدم عذرخواهی اين كشور از توهين‌های مكرر به مسلمانان انتقاد و سكوت محافل بين‌المللی را در زمينه انتخاب نخست‌وزير اين كشور برای دبيركلی ناتو محكوم اعلام كردند.

در اين بيانيه آمده‌است: درست در زمانی كه جهان عرب و اسلام منتظر بروز تغييرات اصلاحی ريشه‌ای در سياست‌های كشورهای غربی و انعكاس آن در واقعيت ملت‌ها در اقصی نقاط جهان است و در زمانی كه حزب دموكرات آمريكا در انتخابات رياست جمهوری به پيروزی نايل شده، انتخاب نخست‌وزير نژادپرست و افراطی دانمارك در منصب دبيركلی پيمان آتلانتيك شمالی(ناتو) چالش و عاملی محرك در خدشه‌‌دار كردن احساسات ميليون‌ها مسلمان است.

 بيانيه مؤسسه رسول الله يوحدنا تأكيد می‌كند: اين حادثه در رشد پديده افراط‌گری سهيم خواهدبود و را‌ه‌های تحقق امنيت و صلح در جهان را به بن‌بست می‌كشاند و تعيين راسموسن از كشوری كه بيشترين كاريكتورهای موهن به اسلام را داشته است دليل بر پذيرش، تأييد و حمايت از سياست‌های نژادپرستانه است.

 اين بيانيه همچنين رهبران جهان عرب و اسلام را به قطع روابط و همكاری با اين سازمان حامی دشمنان اسلام فرامی‌خواند و نسبت به گسترش فعاليت‌های اين سازمان در استعمارگری با بهانه‌های واهی هشدار می‌دهد. «رجب طيب اردوغان» نخست‌وزير تركيه پيش‌تر اعلام كرده بود كه با انتخاب راسموسن به عنوان دبيركل ناتو مخالف است، چرا كه در ماجرای انتشار چندين كاريكاتور از پيامبر اسلام در روزنامه‌های دانماركی، به اصل آزادی بيان اشاره كرده و حاضر به عذرخواهی نشده بود. نخست‌وزير تركيه همچنين در پی انتشار خبر نامزدی آندرس فاگ راسموسن برای تصدی دبيركلی ناتو گفته بود: ترديد دارد كه راسموسن بتواند به صلح جهانی كمك كند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور5

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما