رسول نور حضرت محمد (ص) - همايش «وحدت، رساترين روايت رسول رحمت» در تالش برگزار شد
 
 
 
 
 همايش «وحدت، رساترين روايت رسول رحمت» در تالش برگزار شد

آرشيو اخبار رسول نور3

به مناسبت ميلاد حضرت رسول اكرم(ص) و آغاز هفته وحدت همايشی تحت عنوان «وحدت، رساترين روايت رسول رحمت» از سوی اداره‌كل تبليغات اسلامی گيلان در محل سالن اجتماعات دانشگاه پيام‌نور شهرستان تالش برگزار شد.به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روابط عمومی اداره‌كل تبليغات اسلامی گيلان، در اين مراسم روحانيون اهل تشيع و تسنن، فرهيختگان، انديشمندان، مسئولان، شعرا و دانشجويان غرب گيلان شركت داشتند، حجت‌الاسلام و المسلمين «خاموشی» رئيس سازمان تبليغات اسلامی گفت: امروز راه نجات كشورها از يوغ استكبار جهانی، وحدت بين مسلمانان است.

 حجت‌الاسلام خاموشی افزود: رسالت اصلی پيامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) و ائمه معصومين(ع) دعوت مردم به يكدلی بود تا آموزه‌های اسلام ناب محمدی(ص) در سراسر گيتی حكم فرما شود.

 عضو شورای انقلاب فرهنگی حفظ وحدت كلمه را در بين جهان اسلام يك ضرورت انكارناپذير دانست و اظهار كرد: وقتی سردمداران استكبار خود را در مقابل ملت‌های مسلمان جهان ضعيف می‌بينند دست به توطئه و تفرقه می‌زنند تا از اين طريق بتوانند آبروی بر باد رفته خود را برگردانند.

 «مولوی اسحاق مدنی» مشاور رئيس‌جمهور در امور اهل تسنن در اين همايش خاطرنشان كرد: در دين مبين اسلام تفرقه و تشتت معنا و مفهوم ندارد، آنانی در نزد خدا عزيزترند كه با تقوا هستند.

 وی گفت: امروز دنيا، ايران اسلامی را ام‌القرای اسلام ناب محمدی می‌دانند و هر كشوری كه می‌خواهد انقلابی را در دورنش ايجاد كند از كشور ايران تأسی می‌جويد. مشاور رئيس‌جمهور افزود: استكبار جهانی با فرهنگ ابتذال خود تلاش می‌كند از مذهب به نقشه‌های شومش استفاده كند، اما هوشياری ملت مسلمان ايران موجب شده است نقشه‌های آنان يكی پس از ديگری نقش برآب شود.

 در ادامه مديركل تبليغات اسلامی گيلان گفت: به بركات انقلاب اسلامی ايران برادران و خواهران اهل سنت و تشيع در شهرستان‌های رضوانشهر، تالش و آستارا با همدلی در كنار همديگر زندگی می‌كنند و هر گز اجازه نخواهند داد دشمنان بين آنان تفرقه ايجاد كنند.

 حجت‌الاسلام جمال ياری گفت: از ابتدا امسال تاكنون برای حفظ وحدت بين تشيع و اهل تسنن تا كنون چهار همايش بزرگ در اين استان برگزار شده است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور3

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما