رسول نور حضرت محمد (ص) - امروز همگان تشنه درك ابعاد شخصيتي پيامبر (ص) هستند
 
 
 
 
 امروز همگان تشنه درك ابعاد شخصيتي پيامبر (ص) هستند

آرشيو اخبار رسول نور1

عضو هيئت رئيسه كميسيون فرهنگي مجلس گفت: امروزه همه مردم خصوصا جوانان به دليل روح پاك خود، تشنه درك كامل فضايل اخلاقي، اجتماعي، فردي و سياسي پيامبر اسلام هستند.به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، حجت‌الاسلام سيد علي طاهري ظهر امروز در جشن ميلاد حضرت محمد (ص) افزود: خواسته قلبي همه مردم نزديك شدن هرچه بيشتر به شخصيت آن پيامبر (ص) بزرگوار است.

 وي تصريح كرد: خداوند براي رسيدن انسان‌ها به كمال مطلوب و ساحل مقصود، دستورات و برنامه‌هاي سعادت‌آفريني صادر كرده و الگوهايي نيز براي آنان قرار داده است تا با شنيدن دستورات و فرامين از يك سو و ديدن اين الگوهاي عملي از سوي ديگر، تمامي راه‌هاي سعادت به‌روي آنان گشوده شود.

 نماينده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس گفت: پيامبران بهترين الگوهاي بشري هستند و در ميان آنان نبي اكرم (ص) درخشش و ويژگي خاصي دارد و به همين دليل به‏عنوان اسوه حسنه براي رهپويان راه كمال و سعادت، معرفي شده است.

 عضو هيئت رئيسه كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي افزود: اگرچه بخشي از ويژگي‏هاي آن حضرت، خدا‌دادي بوده و براي ما انسان‌ها قابل تقليد و پيروي نيست ولي بسياري از اوصاف پيغمبر بزرگ اسلام نيز قابل تأسي و اقتدا است.

 به گفته وي از آنجا كه انسان‏ها در انجام امور زندگي خود به دنبال بهترين رفتارها هستند و ممكن است در تعيين مصداق اشتباه كرده و الگوهاي ناسالمي پيدا كنند، خداوند بهترين الگو را به آنان معرفي فرموده است.

 نماينده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس با بيان اينكه خاتم‌الانبيا عصاره همه خوبي‌هاست، اظهار داشت: مطالعه دقيق و عميق زندگي حضرت محمد (ص) براي ابناي بشر به‌عنوان يك ضرورت مطرح است و چنانچه همگان به شناخت و درك عميق آن حضرت نائل شوند از او تبعيت خواهند كرد.

 طاهري گفت: وظيفه همه مبلغان و مسئولان فرهنگي جامعه است كه چهره ملكوتي و پر از نور بزرگان و در رأس آنها چهره نبي خاتم را به خوبي به همه جهانيان نشان داده تا انسان‌ها با مدد فطرت پاك الهي و خداجويي خود او را يافته و با تنظيم زواياي زندگي خود با موازين تاكيد شده از سوي آن حضرت از سعادت دنيوي و اخروي بهره‌مند شوند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور1

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما