رسول نور حضرت محمد (ص) - بزرگترین وظیفه پیروان پیامبر(ص)مجاهدت برای تحقق اتحاد اسلامی است
 
 
 
 
 بزرگترین وظیفه پیروان پیامبر(ص)مجاهدت برای تحقق اتحاد اسلامی است

آرشيو اخبار رسول نور5

ولی امر مسلمین مهمترین و بزرگترین وظیفه پیروان پیامبر اسلام (ص) را مجاهدت برای تحقق اتحاد اسلامی و مقابله با عوامل تفرقه دانستند.به گزارش خبرگزاري شبستان، همزمان با خجسته سالروز میلاد پیامبر اعظم (ص) و حضرت امام صادق (ع)، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی امروز در دیدار رؤسای سه قوه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مسئولان نظام اسلامی، میهمانان شرکت کننده در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مردم، ولادت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد (ص) را حادثه ای تعیین کننده برای مسیر بشریت دانستند و تأکید کردند: مهمترین و بزرگترین وظیفه پیروان پیامبر اسلام (ص) به ویژه سیاستمداران، علما، روشنفکران و تأثیرگذاران امت اسلامی مجاهدت برای تحقق اتحاد اسلامی، و مقابله با عوامل تفرقه است.

 حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت خاتم الانبیا محمد مصطفی (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) با اشاره به نقش تعیین کننده میلاد پیامبر اسلام (ص) در مسیر حرکت بشریت و وقوع برخی حوادث معنادار به هنگام ولادت آن حضرت افزودند: برخی پدیده هایی که به نقل تاریخ به هنگام ولادت حضرت محمد (ص) روی داد، در واقع اشاره های نمادینی است به حقیقت این ولادت که معنای آن آغاز برچیده شدن شرک، کفر، ماده گرایی، و ظلم و طغیانگری در عالم بود.

 ایشان خاطرنشان کردند: اگرچه هدایت پیامبر اعظم (ص) هنوز همه بشریت را فرانگرفته است، اما این چراغ فروزان و شعله روزافزون، به تدریج انسان ها را به سمت سرچشمه نور هدایت خواهد کرد و سرانجام همه جهان را فراخواهد گرفت.

 رهبر انقلاب اسلامی، همه بشریت را مرهون نعمت ولادت پیامبر اسلام (ص) دانستند و با تأکید بر لزوم وظیفه شناسی امت اسلامی در قبال این نعمت بزرگ افزودند: یکی از وظایف بزرگ مسلمانان در برابر این نعمت الهی، عمل به مسئله وحدت و اقدامات عملی و فراتر از شعار در این مسیر است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: عمل به وحدت و فائق آمدن بر عوامل تفرقه نیازمند مجاهدت است که نتیجه این اتحاد نیز حل بسیاری از مشکلات دنیای اسلام و عزیز شدن امت اسلامی است.

 ایشان با اشاره به وضعیت کنونی مسلمانان و کشورهای اسلامی و انگیزه های سلطه طلبی و سوءنیت قدرت ها برای ذلیل کردن امت اسلامی خاطرنشان کردند: تنها راه مقابله با این سوءنیت آشکار و قلدرانه، وحدت عملی است.

 رهبر انقلاب اسلامی در تبیین عوامل تفرقه میان مسلمانان، عامل درونی و تعصب بر عقاید را یکی از آنها برشمردند و افزودند: ایمان به مبانی و اصول و عقاید، پسندیده است، اما این اعتقاد نباید از مرز اثبات، به مرز نفی همراه با تعرض و دشمنی برسد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم اهتمام شیعه و سنی به حفظ حرمت افکار و عقاید یکدیگر افزودند: بحث و مجادله علمی درخصوص این افکار و عقاید، در جلسات علمی اشکالی ندارد، اما این مباحثات علمی، نباید به بدگویی در سطح افکار عمومی تبدیل شود.

 ایشان عامل بیرونی تفرقه میان مسلمانان را، تلاش های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام و قدرت های سلطه گر دانستند و تأکید کردند: مسلمانان باید در مقابل آتش افروزی و برنامه ریزی های دشمنان برای ایجاد تفرقه بسیار هوشیار و آگاه باشند، تا اسیر ترفندهای آنها نشوند.

 رهبر انقلاب اسلامی افزودند: متأسفانه در برخی مواقع عده ای از مسلمانان و یا کشورهای اسلامی وسیله دشمنان برای اعمال غرض و ایجاد تفرقه می شوند.

 حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ 33 روزه لبنان و همچنین در جنگ 22 روزه غزه خاطرنشان کردند: این دو حادثه بسیار عبرت آموز بود، زیرا بعد از پیروزی بزرگ و درخشان جوانان مؤمن لبنانی و فلسطینی بر ارتش مجهز و پیشرفته رژیم صهیونیستی و ایجاد همدلی میان مسلمانان، دشمن در لبنان مسئله شیعه و سنی، و در مسئله فلسطین موضوع قومیت و عربیت را مطرح کرد، تا مانع از باقی ماندن شهد شیرین همدلی ناشی از این پیروزی های افتخار آفرین شود.

ایشان تأکید کردند: مسئله فلسطین یک مسئله اسلامی است و ارتباطی به عرب و عجم ندارد و اگر در مسائل دنیای اسلام، موضوع قومیت به میان آید، بزرگترین عامل تفرقه بوجود خواهد آمد.

 رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در این شرایط، وظیفه اول بر عهده سیاستمداران و مسئولان و زمامداران کشورهای اسلامی است، تا مانع از تحقق توطئه های دشمنان شوند.

 رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: ما در شناخت عامل اصلی خطا نخواهیم کرد و اگر فریادی هم از حنجره داخل امت اسلامی خارج شود، می دانیم که این فریاد مربوط به قدرت های استکباری است، بنابراین مسئولان کشورهای اسلامی باید هوشیار باشند. رهبر انقلاب اسلامی افزودند: وظیفه علما، روشنفکران و تأثیرگذاران دنیای اسلام نیز برای مقابله با تفرقه میان مسلمانان و معرفی عاملان اصلی این تفرقه، بسیار با اهمیت است.

 حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با گرامیداشت یاد امام بزرگوار (ره) تأکید کردند: رحمت خداوند برروح امام خمینی (ره) باد که فریاد وحدت را در دوران ما بلند و مسلمانان را دعوت به اتحاد کرد.

 در پایان این دیدار شماری از میهمانان شرکت کننده در بیست و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از نزدیک با حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

 بنا به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، در این دیدار آقای احمدی نژاد، ريیس جمهور نیز در سخنانی ضمن تبریک سالروز میلاد پیامبر اعظم (ص) و حضرت امام صادق (ع) با اشاره به گسترش روزافزون دعوت پیامبر اسلام (ص) و بیداری اسلامی در جهان گفت: اکنون در جهان شاهد تقویت بیش از پیش روحیه عدالتخواهی، خیرخواهی، حمایت از مظلومان، و ایستادگی در برابر ستمگران هستیم.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور5

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما