رسول نور حضرت محمد (ص) - دريافت جزيه از شيعيان پاكستان!
 
 
 
 
 دريافت جزيه از شيعيان پاكستان!

آرشيو اخبار رسول نور3

شيعيان شهر ديره اسماعيل خان در ايالت سرحد پاكستان از نظر وهابيوني كه خود را اهل تسنن معرفي مي‌كنند، كافرند و براي زندگي در اين شهر بايد ماهيانه مبلغي ثابت به عنوان جزيه بپردازند.به گزارش شيعه آنلاين به نقل از فارس، يكي از مقامات بلند پايه اين شهر كه در نشست تخصصي "بررسي وضعيت شيعيان پاكستان " كه در شهر قم صحبت‌ مي‌كرد، با اعلام اين خبر گفت: ترروريست‌‌هاي سپاه صحابه با همكاري طالبان و لشكر جنگوي در ايالت سرحد قوانين سنگين غيز انساني براي تحت فشار قرار دادن شيعيان وضع كرده‌اند كه ادامه زندگي براي شيعيان را با مشكل مواجه كرده است.

وي افزود: زعماي ترويست كه خود را رهبر سني‌هاي منطقه مي‌دانند، اعلام كرده‌اند كه شيعيان كافرند و سه راه بيشتر ندارند؛ يا اينكه دست از مذهب خود برداند و مسلمان شوند(يعني افرطي گري را انتخاب كنند)، يا ماهيانه مبلغ ثابتي را به عنوان جزيه بپردازند و سوم اينكه از اين مناطق كوچ كنند در غير اينصورت كشته خواهند شد.

وي علت اصلي شهادت شيعيان در شهر ديره اسماعيل خان و بطور اعم در ايالت سرحد را مقاومت در برابر اين شرايط دانست و گفت: تاكنون در سال 2007 فقط بيش از 200 تن از شيعيان بردين منظور به شهادت رسيده اند و بيش از دهها خانوار نيز مجبور شده اند زندگي خود را ترك كنند و به شهر پنجاب كوچ كنند.

 اين شهروند پاكستاني گفت: طالبان حتي براي افرادي كه مجبور مي‌شوند خانه و كاشانه خود را ترك كنند شرط گذاشته‌اند كه حق ندارند حتي وسايل زندگي را با خود ببرند و بايد با يك دمپايي و پيراهن كه بر تن دارند، شهر ديره اسماعيل خان را ترك كنند كه به هيمن دليل شيعيان زيادي از اين شهر در شهرهاي ديگر اين ايالت پنجاب همچنان آواره‌اند و هيچ امكاناتي به همراه ندارند.

وي افزود: آدمربايي با هدف دريافت غرامت از شيعيان بنا بر خوي جنايتكارانه گروهك‌هاي مدعي پيروي از اسلام و قرآن از چند ماه پيش در تمام مناطق ايالت سرحد رواج يافته و تروريست‌هاي موسوم به طالبان تاكنون "ده‌ها ميليون روپيه " بابت آزادي شيعيان ربوده شده دريافت كرده‌اند.

 اين شهروند پاكستاني با بيان اينكه وهابت در ميان اهل تسنن واقعي نيز جايگاهي ندارند، تصريح كرد: معاملات مربوط به آدمربايي توسط زعماء وهابيت كه خود را اهل تسنن معرفي مي‌كنند و دولت پاكستان انجام مي‌شود و اين بدان معنا است كه هم دولت و هم زعماء وابسته به دولت با تروريست ها آشنايي دارند و گاهي به نظر مي رسد كه شايد آنها نيز سهمي از اين غرامت را از آن خود مي نمايند.

وي افزود: شيعيان ايالت سرحد نيز از ترس جان عزيزانشان از هرگونه اقدام قانوني عليه آدمربايان خودداري مي‌كنند و در برخي مواقع مجبور مي شوند خانه و كاشانه و حتي زمين كشاورزي خود را بفروشند تا بتوانند عزيزان خود از دست آنها آزاد كنند.

 اين شهروند پاكستاني كه از ساكنين شهر ديره اسماعيل خان مي‌باشد، در ادامه از رابطه پشت پرده نيروهاي امنيتي پاكستان و بويژه اعضاي سرويس اطلاعاتي اين كشور با تروريست‌ها خبر داد كه از هيچ اقدام قانوني براي متوقف كردن اين جنايت انجام نمي‌دهند.

 همچنين وي با بيان اينكه "شيعيان ديره اسماعيل خان با بدترين وضع ممكن روبرو هستند و تعداد كثيري از شيعيان اين شهر به شهرهاي مختلف پنجاب مهاجرت كرده اند، تأكيد كرد: مردم ديره اسماعيل خان هيچگونه وسيله‌اي براي دفاع از خود ندارند در حالي تروريست‌ها انواع اسلحه را در اختيار دارند و در مواردي محله‌هاي شيعي را با موشك‌هاي كاتيوشا هدف قرار داده‌اند.

 وي در پايان با اشاره به توطئه آمريكا و صهيونيست‌ها در همكاري با سپاه صحابه، لشكر جنگوي، طالبان و وهابيت براي كوچاندن شيعيان از اين شهر خاطر نشان كرد: در اين شهر يك برنامه حساب شده براي كوچاندن شيعيان به پنجاب در حال اجرا است، همانگونه كه در هنگو و پاراچنار نيز همين سياست با تاكتيك‌هاي متفاوت اجراء مي شود و دولت پاكستان چشم خود را بر اين جنايات غير انساني بسته است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور3

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما