رسول نور حضرت محمد (ص) - روحانيون و طلاب وارثان طريقت پيامبر(ص) هستند
 
 
 
 
 روحانيون و طلاب وارثان طريقت پيامبر(ص) هستند

آرشيو اخبار رسول نور3

امام جمعه سنندج گفت: روحانيون و طلاب وارثان طريقت و شريعت پيامبر (ص) هستند و بايد از اين مهم براي روشنگري، آموزش به مردم و نهادينه كردن احياي امر به معروف و نهي از منكر در جامعه استفاده كنند.به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، ماموستا حسام‌الدين مجتهدي امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته در مسجد جامع سنندج اظهار داشت: نهادينه كردن فريضه امر به معروف و نهي از منكر از بروز بسياري از ناهنجاري‌ها در جامعه جلوگيري كرده و موجب نزديك شدن بندگان به خداي يكتا مي‌شود.

امام جمعه سنندج در ادامه سخنان خود افزود: روحانيون، طلاب و علما بايد بتوانند با بيان احاديث‌ پيامبران و بيان آيه‌هاي قرآن در جامعه مردم را از ناهنجاري‌هاي اجتماعي و توطئه‌هاي دشمنان دور كنند.

 وي با اشاره به اينكه مسلمانان بايد با به جاي آوردن روزه و نماز در راستاي ترويج امر به معروف در جامعه همت گمارند، گفت: بايد با وحدت و انسجام شرايط و زمينه لازم را براي اشاعه و گسترش فرهنگ ديني و اسلامي فراهم كرد.

 ماموستا مجتهدي در ادمه سخنان خود امنيت حاكم در جامعه را بسيار مطلوب ارزيابي و خاطر‌نشان كرد: به بركت وجود نيروهاي نظامي و انتظامي و تلاش شبانه‌روزي آنها امروز ما شاهد امنيت در سنندج هستيم به طوري كه اين شهرستان يكي از امن‌ترين شهرهاي كشور محسوب شده است.

 وي جلوگيري از قاچاق كالا و مبارزه با تهاجم فرهنگي دشمن به عنوان يكي از ابزارهاي جنگي استكبار عليه نسل جوان را ديگر رسالت نيروهاي نظامي استان دانست و گفت: تلاش مأموران نيروي انتظامي در اين راستا ستودني و قابل تحسين است.

امام جمعه شهرستان سنندج در بخش ديگري از سخنان خود اعلام كرد: خداي متعال در قرآن به حضرت محمد (ص) امر كرده كه در راه مقابله با دشمن و كساني كه مطيع او نيستند، جهاد پيشه كند و با آنها بجنگد.

 وي افزود: طبق آيات قرآن كريم، مكان و جاي دشمنان اسلام و كافران دوزخ و جهنم است و كساني كه مطيع پيامبر اسلام و كتاب الهي نباشند از كافران هستند.

 مجتهدي همچنين به ايثار و شهادت و از خودگذشتگي نخستين زن مسلمان حضرت آسيه (س) همسر فرعون اشاره كرد و گفت: نمونه اين زنان در اسلام زيادند كه از جمله آنها حضرت فاطمه (س) است و بايد زنان جامعه ما نيز اين بانوي بزرگوار را الگوي خود قرار دهند.

 وي در سخنان خود حضور گسترده مردم در راهپمايي 22 بهمن را بسيار تحسين برانگيز خواند و گفت: در اين روز بزرگ زنان، مردان، كودكان و جوانان همه با هم با حضور گسترده خود به دشمنان اسلام نشان دادند كه همواره در راستاي دفاع از آب و خاك كشور خود ايستادگي كرده و اجازه ورود بيگانگان را به سرزمينشان را نمي‌دهند.

امام جمعه سنندج از حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن امسال تقدير كرد و در پايان خواستار توجه مسئولان منطقه به مردم و رفع مشكلات آنان شد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور3

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما