رسول نور حضرت محمد (ص) - مقام سعودي نظرش درباره برچيده شدن آثار اسلامي را پس گرفت
 
 
 
 
 مقام سعودي نظرش درباره برچيده شدن آثار اسلامي را پس گرفت

آرشيو اخبار رسول نور5

شيخ " احمد قاسم الغامدي " مدير کل ستاد امر به معروف و نهي از منکر منطقه مکه مکرمه ضمن عقب نشيني از مواضع هفته گذشته خود، اظهاراتش درباره ي تخريب آثار شهرهاي مقدس مکه و جده را نظر شخصي دانست.به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از ايرنا، به نوشته روزجمعه روزنامه "الوطن" چاپ عربستان مديرکل ستاد امر به معروف و نهي از منکر منطقه مکه تاکيد کرد: " من هرگز خواهان از بين رفتن آثار اسلامي منسوب به پيامبر گرامي اسلام نبوده ام بلکه بر تغيير نام اين آثار تاکيد داشتم .

" اظهارات اخير الغامدي با واکنش شديد علماي ديني در مکه مکرمه و مورخان عربستان مواجه شده است. الغامدي در اظهاراتي که يکشنبه گذشته در روزنامه الوطن منتشر شد ، برچيده شدن يا محصور کردن برخي آثار مهم اسلامي از جمله مقبره " المعلاه " در مکه مکرمه، قبر"ميمونه" همسر پيامبر گرامي اسلام در مکه، مقبره حضرت " حوا " در جده، مسجد "جعرانه" در اطراف شهر مقدس مکه، مسجد " الرحمه" منسوب به حضرت فاطمه زهرا (س) در جده، قبر حضرت "آمنه بنت وهب" در 200 کيلومتري شمال مکه در"الابوا" را خواستار شده بود.

 از ديدگاه مدير کل ستاد به معروف و نهي از منکر منطقه مکه اين مکان ها در ايام حج تمتع و عمره ابزاري براي شرک به خدا هستند. وي همچنين خواستار اعمال مجازات براي کساني شده بود که باعث تبليغ و ترويج اين آثار و انتقال زايران بيت الله الحرام به اين مکانهاي مقدس هستند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور5

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما