رسول نور حضرت محمد (ص) - افراط و تفريط در عزاداري‌ها، چهره اسلام را مخدوش مي‌كند
 
 
 
 
 افراط و تفريط در عزاداري‌ها، چهره اسلام را مخدوش مي‌كند

آرشيو اخبار رسول نور3

سيدسلمان ذاكر با بيان اين مطلب كه افراط و تفريط در عزاداري‌ها، چهره اسلام را مخدوش مي‌كند، گفت: قمه‌زني و استفاده از الفاظ و آهنگ‌هاي نامتجانس در عزاداري‌ها از جمله مصاديق افراط و تفريط بوده و دشمنان نيز به دنبال اين اعمال هستند تا چهره زشتي از اسلام به مردم دنيا معرفي كنند.نماينده مردم اروميه در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اين كه محرم، تاسوعا و عاشورا يادآور يكسري ويژگي‌هاي خاص از امام حسين(ع) و ياران باوفايش است، تصريح كرد: ويژگي‌هاي امام و يارانش به صورت نوحه و سينه‌زني در اين ايام بايد به درستي به مردم منعكس شود.

 ذاكر با اشاره به اين كه يكسري خرافات وارد دسته‌هاي عزاداري شده و در عزاداران امام حسين(ع) نيز تاثير منفي دارد، تصريح كرد: اين خرافات حقيقت حادثه را پوشش داده و از تاثير مثبتي كه در امت اسلامي ‌مي‌تواند داشته باشد جلوگيري مي‌كند.

نماينده‌ي اروميه در مجلس، استفاده از الفاظي كه در شان ائمه اطهار(ع) و ياران امام حسين(ع) نيست را از جمله آسيب‌هاي عزاداري‌هاي محرم عنوان و تصريح كرد: استفاده از سبك‌هاي مختلف نشات گرفته از سبك‌ها و ترانه‌هاي غربي كه توسط برخي مداحان و نوحه‌گويان استفاده مي‌شود، حركت حماسي امام حسين(ع) را پوشش نداده و مردم به جاي اين كه با شجاعت، جرات و جسارت امام و يارانش آشنا شوند توجه‌شان به نوحه معطوف مي‌شود.

 عضو كميسيون قضايي و حقوقي مجلس گفت: اگر بتوانيم عزاداري خود را به صورت صحيح انجام دهيم آن هنگام است كه مي‌توانيم با يزيد زمان مقابله كرده و آموزه‌هاي واقعه كربلا را مورد استفاده قرار دهيم.

 ذاكر در ادامه افزود: نوحه خوانان و سينه زنان بايد با مطالعه حقايق و تاريخ اسلام و ائمه اطهار(ع) به ويژه واقعه كربلا، از كتاب‌هايي كه مورد تاييد مراجع عظام است، واقعه عاشورا را به درستي به مردم منتقل كنند.

 وي در پايان بر رعايت آداب عزاداري از جمله رعايت بهداشت شخصي، خيابان‌ها، مساجد و حسينيه‌ها و رعايت حجاب اسلامي ‌تاكيد كرد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور3


IWC Pilots Watch Chrono Automatic Edition Top Gun (امتیاز : 0)
توسط کاربر مهمان در مورخه : دوشنبه، 20 شهریور، 1391

مطالعه ادامه این نظر ...


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما