رسول نور حضرت محمد (ص) - پيامبر اکرم بهترين الگو براي رفتار با زنان است
 
 
 
 
 پيامبر اکرم بهترين الگو براي رفتار با زنان است

آرشيو اخبار رسول نور1

استاد حوزه و دانشگاه گفت: پيامبر اعظم‌(ص) از ابراز محبت نسبت به همسران اکراه نداشت.به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، خانم ميرخاني، استاد حوزه و دانشگاه، در ارائه مقاله‌اي در همايش«خانواده پژوهي، پنجره‌اي روبه سوي آينده‌اي روشن»، پيامبر اکرم‌(ص) را بهترين الگو براي رفتار با زنان معرفي کرد.

وي با اشاره به انقلاب فرهنگي پيامبر‌(ص) در زمان جاهليت عرب اظهار داشت: پيامبر اکرم‌(ص) زن را به جايگاه بالايي رساند كه مي‌توان به دو لقب صحابه و محدثه اشاره کرد.

ميرخاني نگاه اعراب جاهلي به زن را نگاهي تحقيرآميز توصيف کرد و افزود: سرشت انساني، دارا‌بودن سرمايه‌هاي معنوي و احساس مسؤوليت بين زن و مرد مساوي است.

 استاد حوزه و دانشگاه با بيان اين‌که دين اسلام ضامن آزادي زن در کنار کرامت انساني او و سبب زمينه‌سازي و شکوفايي استعداد زنان در مسائل گوناگون است، ابراز داشت: زنان بعد از اسلام به مردان خود وفادارتر شده‌اند و با اعتماد به نفس در سرنوشت خود نقش مهمي دا‌رند.

 وي احترام و دل‌جويي پيامبر اکرم‌(ص) از همسران شهدا و بي‌سرپرستان و زنان سالخورده، رفتار محبت‌آميز پيامبر اکرم با زنان خدمتكار و حمايت از زنان دشمن و زنان اسير را الگويي مثبت و ارزشمند و نشانه توجه نبي‌ اکرم(ص) به هويت انساني زنان برشمرد.

 ميرخاني رفتار با محبت و عادلانه پيامبر(ص) با همسران، اهميت به خانوداه و نداشتن اکراه از ابراز محبت و بردباري پيامبر نسبت به رفتار نامناسب همسران را از سيره پيامبر در حوزه خانواده معرفي کرد. گفتني است، اين همايش از 25 آذرماه به مدت دو روز در تالار شهيد مطهري دانشگاه تربيت مدرس تهران برگزار شد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور1


Bridal Style Manolo for the Brides (امتیاز : 0)
توسط کاربر مهمان در مورخه : دوشنبه، 20 شهریور، 1391

مطالعه ادامه این نظر ...


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما