رسول نور حضرت محمد (ص) - رسیدن به وحدت علمای مذاهب اسلامی در گرو عمل به سیره زندگی پیامبر اعظم (ص) است
 
 
 
 
 رسیدن به وحدت علمای مذاهب اسلامی در گرو عمل به سیره زندگی پیامبر اعظم (ص) است

آرشيو اخبار رسول نور4

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور بر ضرورت تقویت مشترکات مذاهب اسلامی تاکید کرد و گفت: مذاهب اسلامی باید روش و راهبردی خاص را برای انسجام مشخص کنند.به گزارش خبرنگار مهر در بیرجند، حجت الاسلام حسین ابراهیمی صبح امروز در جمع ائمه جمعه شیعه و سنی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سه اصل محور وحدت مسلمین است، افزود: قرآن، وجود مقدس نبی اکرم (ص) و حج سه اصل محوری در وحدت مسلمین است.

 وی با بیان اینکه علم، اخلاق، مدارا و تعامل علمای شیعه و سنی با دیگران باید مانند علم، اخلاق و مدارای پیامبر اسلام با دیگران باشد، تصریح کرد: در قرآن کریم بنیان انسجام بر وحدت گذاشته شده است.

وی نظارت مردم بر استمرار وحدت را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برای ایجاد تفاهم و وحدت عمل ‌کردن هر کس به مذهب خود در کنار احترام به مذاهب دیگر و توجه ویژه به مشترکات لازم است.

 رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور بر لزوم هوشیاری علمای اسلام در اقصی نقاط جهان نسبت به توطئه های دشمنان اسلام برای تفرقه افکنی تاکید کرد و افزود: انسجام و وحدت مسلمانان امری ضروری است.

 حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف بین مذاهب مختلف اسلامی گفت: شکی نیست که روشن شدن آتش اختلاف شیعه و سنی فتنه ای بسیار بزرگ از سوی کشورهای استکباری است که همه باید در مقابل آن ایستاده و از عواقب سوء آن پیشگیری کنیم.

 وی با بیان اینکه برای وحدت باید هدف مشترک وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: با داشتن اصول و مبانی مشترک، خط و مشی مشترک و پیروی از راهنمای مشترک خواهیم توانست به وحدت بین مذاهب برسیم.

 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بنیاد وحدت و انسجام را بر پایه تقوا دانست و تصریح کرد: تقوا ضمانت اجرای وحدت در جامعه می باشد. وی یادآورشد: رسیدن به وحدت علمای مذاهب اسلامی در گرو عمل به سیره زندگی پیامبر اعظم (ص) است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز نگاه‌ های مختلف به وحدت را یادآور شد و گفت: اختلافات یا منطقی و دارای چارچوب است و یا بی‌منطق و بدون استدلال است که اختلافات دینی و مذهبی نیز از نوع اختلافاتی است که دارای یک منطق است.

حجت ‌الاسلام موسی قربانی با بیان اینکه دایره وحدت برخی اوقات وسیع و گاهی محدود می ‌شود، تصریح کرد: توجه به وحدت از حیث مخاطب ضروری است.

 وی با تأکید بر توجه خاص به وحدت بین شیعه و سنی در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در راستای برقراری وحدت و جلوگیری از بروز و ظهور کارهای خلاف آن در استان باید برنامه ‌ریزی ویژه ‌ای از سوی افراد متعقد به وحدت انجام شود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور4
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور4:
روز ازدواج؛ سالروز ازدواج علي(ع) و فاطمه‏زهرا(س)


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور4

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما