رسول نور حضرت محمد (ص) - راديو نداي اسلام نام جديد بخش انگليسي راديو معارف
 
 
 
 
 راديو نداي اسلام نام جديد بخش انگليسي راديو معارف

آرشيو اخبار رسول نور3

بخش انگليسي راديو معارف اولين رسانه تخصصي در مباحث اسلامي به زبان انگليسي است که درحوزه جهاني فعاليت مي‌کند. افزون بر آن به سبب حضور کارشناسان انگليسي‌زبان و به ويژه طلاب و فضلاي کشورهاي مختلف در قم برنامه‌ها با محتواي مناسب توليد مي شود.حجت‌الاسلام کمال اکبري، مدير کانال انگليسي راديو معارف، در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاري رسا گفت: شبکه انگليسي راديو معارف که به راديو نداي اسلام«The call of Islam» معروف شده است؛ در آستانه يک سالگي خود، برنامه‌‌هاي متنوعي را براي شنوندگان تدارک ديده است.

وي بيان داشت: شبکه انگليسي راديو معارف روزانه سه ساعت برنامه توليد مي‌کند و 24 ساعت در حوزه‌هاي مختلف جغرافيايي جهان و در ساعت‌هاي پرشنونده پخش مي کند. حجت‌الاسلام اکبري ابراز داشت: از شاخص‌ترين برنامه‌هاي اين شبکه، پاسخ به پرسش‌‌هاي ارسالي شنوندگان برنامه‌هاي اعتقادي و تاريخ اسلام، سيره پيامبر(ص) و امام علي‌(ع‌) و تفسير موضوعي در دو سطح ترتيبي و موضوعي است.

 وي همچنين به برنامه«لحظه بيداري» براي تازه مسلماناني که از اديان مختلف به تشيع گرويده‌اند، اشاره کرد و افزود:برنامه«انديشه ناب» از ديگر برنامه‌هاي شاخص شبکه انگليسي راديو معارف است که در آن مباحث کلام جديد همچون اسلام و صلح و اسلام و دموکراسي مطرح مي شود.

 وي در تشريح برنامه‌هاي آينده اين راديو اضافه کرد: در صورتي که امکانات سازمان اجازه دهد آمادگي اين را داريم که ساعت پخش برنامه را افزايش دهيم. مدير بخش انگليسي راديو معارف در ادامه بيان داشت: برنامه زندگي خوشبخت، جهان پس از مرگ و ويژه برنامه‌هاي محرم از برنامه‌هايي است که به زودي از اين شبکه پخش مي‌شود.

 وي تصريح کرد: بخش انگليسي راديو معارف اولين رسانه تخصصي در مباحث اسلامي به زبان انگليسي است که درحوزه جهاني فعاليت مي‌کند.

 افزون بر آن به سبب حضور کارشناسان انگليسي‌زبان و به ويژه طلاب و فضلاي کشورهاي مختلف در قم برنامه‌ها با محتواي مناسب توليد مي شود. حجت‌الاسلام اکبري در بيان چگونگي آغاز به کار اين راديو ابراز داشت: در سال‌هاي گذشته فعالان راديو معارف که براي استفاده از رهنمود‌هاي مراجع تقليد و علماي حوزه خدمت رسيدند، يکي از مهم‌ترين توصيه‌هاي اين بزرگان، انتشار مباحث ديني و اسلامي به زبان‌هاي خارجي براي شنوندگان غير فارسي‌زبان بود بر همين اساس با نظر مسؤولان ارشد سازمان صدا و سيما مقرر شد به دليل اهميت زبان انگليسي و گستره آن و نياز جدي در اين خصوص در مرحله اول شبکه انگليسي اين راديو شروع به کار کرد.

 وي خاطر نشان کرد: با توجه به جهاني‌شدن فرهنگ‌ها، عطش شنوندگان اديان مختلف نسبت به اسلام، نياز به تعميق معارف اسلامي در بين مسلمانان، ترويج آموزه‌هاي مذهب نوراني تشيع در جهان، ايجاد رويکرد اعتدال نسبت به اسلام و مسلمانان در جهان اين راديو راه‌اندازي شده است.

مدير بخش انگليسي راديو معارف مهم‌ترين اهداف اين رسانه را تعميق جامعيت دين اسلام و پاسخ‌گويي آن به نيازها‌ي بشري، تبيين عقلاني و علمي مياني و ارزش‌هاي اسلامي و نظام اسلامي، معرفي بهترين راه شناخت خدا و بيدار‌کردن فطرت پاک بشري، جذب مسلمانان و محبان اهل بيت‌(ع) و ارائه اطلاعات لازم ديني به آنان و جذب غير مسلمانان جوياي حقيقت دانست.

قابل ذکر است، بخش انگليسي راديو معارف در 28 بهمن 1386با حضور علماي حوزه و محققان مباحث اسلامي افتتاح شد. گفتني است، اين راديو با وجود پيشينه کوتاه، مورد توجه بسياري از مخاطبان قرار گرفته است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور3


A grooms cake for gamers Manolo for the Brides (امتیاز : 0)
توسط کاربر مهمان در مورخه : دوشنبه، 20 شهریور، 1391
perso

مطالعه ادامه این نظر ...


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما