رسول نور حضرت محمد (ص) - مطالعات اسلام‌شناسي و شيعه‌شناسي در دانشگاه تل‌آويو
 
 
 
 
 مطالعات اسلام‌شناسي و شيعه‌شناسي در دانشگاه تل‌آويو

آرشيو اخبار رسول نور1

مركز شيعه‌‌شناسي‌ دانشگاه تل‌آويو در بخش‌هاي گوناگون آموزش، آثار و تحقيقات به مطالعات شيعي خود ادامه مي‌دهد.به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا،‌ مركز شيعه‌‌شناسي‌ دانشگاه تل‌آويو، داراي بخش اسلام‌شناسي، مطالعات شيعه‌‌شناختي و دوره‌هاي آموزشي است كه بخش آموزش آن در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا فعاليت مي‌كند.

 اين دانشگاه، همچنين داراي بخش پژوهشي، كنفرانس، سمينار و كارگاه تحقيق بوده و استادان برجسته‌اي همچون رابين اوري، ميرليتواك، ديويد مناشري، اوزي رابي، ميري شفر، لي كينبرگ، اسرائيل گرشوني، لئون شلف در اين دانشگاه مشغول تدريس هستند.

 دپارتمان زبان و ادبيات عرب در دانشگاه تل‌آويو، با رويكردي چندگانه نسبت به زبان و ادبيات عرب، از نظر مسائل ادبي، تاريخي و اجتماعي، دانشجويان خود را تربيت مي‌كند و دانشجوياني كه در اين مقطع پذيرفته مي‌شوند تا حدودي با زبان عربي آشنا هستند.

يادگيري زبان عربي و تمدن اسلامي، يك رويكرد تاريخي، فرهنگي و زبان‌شناسي است و دانشجويان در اين رهگذر، سلسله‌اي از متون همچون متون اسلامي، متون كلاسيك، ادبيات معاصر، مدرن و كلاسيك را مطالعه و بررسي مي‌کنند.

همچنين تغيير و تحولات در واژه‌ها و زبان عربي با عنوان تابعي از گستردگي احاديث اسلامي، متون مذهبي مقدس از جمله قرآن كريم، سنت، اشعار عربي و دست‌نوشته‌‌هاي عربي است.

 قابل ذکر است، زبان عربي مدرن نيز جزء دروس اين دانشگاه است تا دانشجويان با انتخاب آن در گسترش مهارت‌هاي گفتاري و نوشتاري خود گام بردارند.

 گفتني است، مفهوم ادبيات قبل از اسلام، زمينه‌هاي زبان‌شناختي اقوام عرب گذشته و توضيح آن، وثاقت و ويژگي‌هاي احاديث و ادبيات حديثي و سيره پيامبر، فقه اسلامي‌(شريعت)، سياست حكومتي و حقوق اسلامي، تكامل دستور زبان عربي و واژه‌شناسي، فرهنگ، تمدن جهان اسلام، شراب در نظم و نثر، ادب در فرهنگ كلاسيك عرب‌ و غيره، نمونه‌هايي از آثار و تحقيقات منتشر‌شده اعضاي اين دپارتمان است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور1آرشيو اخبار رسول نور5

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما