رسول نور حضرت محمد (ص) - «قصه‌هاي قرآن (ترجمه كتاب قصص‌القرآن)» به چاپ رسيد
 
 
 
 
 «قصه‌هاي قرآن (ترجمه كتاب قصص‌القرآن)» به چاپ رسيد

آرشيو اخبار رسول نور5

«قصه‌هاي قرآن (ترجمه كتاب قصص‌القرآن)» به‌قلم «جاد المولي»، «محمد احمد» و ترجمه «محمد آفتابي» از سوي انتشارات «ارمغان گيلار» به چاپ رسيده است.به گزارش خبرگزاري قرآني ايران (ايكنا)، داستان‌گويي يكي از شيوه‌هاي تربيتي اخلاقي است كه قرآن مجيد بسيار به آن‌ بها و آن را ‌مورد توجه قرار داده، اين شيوه تمام رذايل با رفتارهاي هنجارگرايانه دين را به همراه پاداش يا كيفر آن نشان داده است.

اين پستي‌ها و بلندي‌ها در صفحه‌هاي تاريخ بايد به‌گونه‌اي جلب‌كننده و جذاب براي مردم نشان داده شود كه درس‌ها و عبرت‌ها از پس اوراق جلوه‌گر شود و مردم به رازهاي نهفته در آن پي‌برند.

 قصه‌هاي قرآن داستان‌هايي واقعي هستند، كه از ابتداي خلقت به وقوع پيوسته‌اند و هركدام با موضوعي خاص و گوناگون در دل قرآن جاي گرفته‌اند و از زبان وحي به زبان گفتار رسول خدا(ص) در آمده‌اند و همگان را از دنيايي كه گذشتگان با آن روبرو بوده‌اند، آشنا مي‌كند.

 نگاه كردن به گذشتگان و استفاده از تجربيات پر از مغز نيكان و پرهيز از كارهاي ناشايست گناهكاران مي‌تواند پلي براي عبور از حال و رسيدن به آينده باشد. نويسنده به ترتيب تاريخي اين قصه‌ها را از حضرت آدم(ع) و نوح(ع) و ابراهيم(ع) شروع كرده و تا موسي(ع) و عيسي(ع) و پيامبر اسلام ادامه داده است.

 او در ضمن بيان قصّه هريك از اين پيامبران بزرگ، به درس‌هاي آموزنده و نكات تربيتي و اخلاقي آنان نيز اشاره كرده است، در ضمن تبيين قصه پيامبر اسلام به بعثت و هجرت آن حضرت و تشريح جنگ‌ها و پيمان‌هاي آن حضرت پرداخته است و نتيجه گرفته كه اين مردان بزرگ الگوهاي رفتاري براي ما هستند.

«پيدايش خلقت»، «فرزندان آدم(ع)»، «حضرت شيث»، «حضرت ادريس»، «حضرت نوح»، «حضرت هود»، «حضرت صالح»، «حضرت ابراهيم»، «فرزندان و همسران ابراهيم(ع)»، «حضرت لوط»، «حضرت يعقوب»، «حضرت يوسف»، «حضرت شعيب» برخي از موضوعاتي است كه در اين كتاب به آن‌ها پرداخته شده است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور5

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما