رسول نور حضرت محمد (ص) - محکومیت هتاکی به مقدسات از سوی چهار سازمان منطقه ای و بین المللی
 
 
 
 
 محکومیت هتاکی به مقدسات از سوی چهار سازمان منطقه ای و بین المللی

آرشيو اخبار رسول نور2سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب و اتحادیه آفریقا در بیانیه ای مشترک ضمن حمایت از آزادی ادیان، هر گونه اقدام ضددینی را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ریاست دوره ای اتحادیه اروپا از انتشار بیانیه مشترک چهار سازمان منطقه ای و بین المللی در محکومیت اقدامات موهن علیه ادیان و تاکید بر حفظ صلح و بردباری خبر داد.
بر این اساس، دفتر عالی سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، دبیرکل اتحادیه عرب و ریاست کمیسیون اتحادیه آفریقا در بیانیه ای مشترک با انتقاد از اقدامات موهن علیه مقدسات اسلامی خواهان احترام به ادیان و حفظ صلح و بردباری شدند.
 
در این بیانیه که توسط سفارت قبرس به رسانه ها ارسال شده آمده است: ما خواهان احترام عمیق به تمام ادیان بوده و اعتقاد راسخ به اهمیت بنیادین آزادی ادیان و تحمل دینی داریم.
 
ما هر گونه اقدام از سر نفرت دینی که موجب تحریک و افزایش دشمنی و خشونت می شود را محکوم می کنیم. همچنین با به رسمیت شناختن آزادی بیان، بر لزوم احترام به تمامی پیامبران صرفنظر از این که متعلق به کدام دین باشند، تاکید می کنیم.
 
این چهار سازمان منطقه ای و بین المللی همچنین ضمن اعلام همسبتگی با مسلمانان جهان که به خاطر انتشار فیلم و کاریکاتورهای موهن در اینترنت و برخی رسانه های غربی رنجیده خاطر شده اند، مخالفت خود را با اقدامات ضددینی و تعصب و افراطی گری اعلام کردند.
 
در پایان این بیانیه بر لزوم تداوم همکاری های بین المللی برای حفظ اعتماد و احترام متقابل بین ملتها و توقف اقدامات افراط گرایانه از سوی تمام گروهها تاکید شده است. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور2آرشيو اخبار رسول نور5

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما