رسول نور حضرت محمد (ص) - نقش جامع صفات كمال و جمال در لفظ جلاله «الله» وضع شده است
 
 
 
 
 نقش جامع صفات كمال و جمال در لفظ جلاله «الله» وضع شده است

آرشيو اخبار رسول نور5
در لفظ جلاله «الله» نقش جامع صفات كمال و جمال وضع شده است و هرچه اسم وسيع‌تر و معنی گسترده‌تری داشته باشد، آثار و بركات زيادی نيز به همراه خواهد داشت.


حجت‌الاسلام اسماعيل قبادی، مديركل تبليغات اسلامی استان كرمانشاه در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه كرمانشاه، با بيان اين مطلب گفت: اسمای خدا دارای مراتب بوده كه از اسم خاص شروع شده و بعد از طی مراتبی به اسمی ختم می‌شود كه عمومی‌ترين اسم خداست همچنين ذكر اين نكته ضروری است كه اسم جلاله «الله» تمامی اسمای خداوند را در بر می‌گيرد.

وی افزود: به اين جهت كه در لفظ جلاله «الله» نقش جامع صفات كمال و جمال وضع شده است و هر چه اسم وسيع‌تر و معنی گسترده‌تری داشته باشد، آثار و بركات زيادی نيز به همراه خواهد داشت به همين دليل اسم اعظم واجد تمام اسمای ديگر است.


مديركل تبليغات اسلامی استان كرمانشاه با بیان اینکه اسمای خداوند از نظر شمول بيشتر و شمول كمتر به اسامی عام و خاص تقسيم می‌شوند، تصریح کرد: اگر ما اسم عالم را در نظر داشته باشيم و آن را قياس كنيم اسم اخص است و دليل آن هم اين مبنا است كه هر زنده عالم نبوده، ولی هر عالم زنده است.


حجت‌الاسلام قبادی اظهار کرد: اما اگر عالم را به سميع و بصير بسنجيم و اين دو را در اين ترازو سنجش كنيم عام خواهد بود به اين دليل كه ديدن و شنيدن بخشی از علم است.


مديركل تبليغات اسلامی استان كرمانشاه خاطرنشان كرد: اين مسئله در صفات حاكم بوده، حال اگر رزق را با رحم سنجش كنيم صفت خاص است اما اگر آن را با شفا بسنجيم صفت عام خواهد بود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما