رسول نور حضرت محمد (ص) - بیداری اسلامی به برکت گسترش مفاهیم قرآنی شکل گرفته ‌است
 
 
 
 
 بیداری اسلامی به برکت گسترش مفاهیم قرآنی شکل گرفته ‌است

آرشيو اخبار رسول نور3
سرپرست سازمان اوقات و امور خیریه با اشاره به موج بیداری اسلامی در سراسر جهان گفت: این موج به برکت گسترش مفاهیم و تعالیم قرآنی شکل گرفته و در حال حرکت است و کسی قادر به متوقف کردن این موج در جهان نیست.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام علی محمدی در حاشیه نشست تخصصی متسابقین بیست‌ و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن که در هتل قصر مشهد مقدس برگزار شد، در پاسخ به سئوالات برخی از شرکت‌کنندگان در خصوص چگونگی ارزیابی و نمره‌دهی به شرکت‌کنندگان، اظهار داشت: تمامی هیئت داوران مسابقات از داوران و افراد برجسته بین‌المللی و آشنا به معارف و علوم قرآنی هستند و در این راستا این اساتید مقالات را بررسی کرده و در نهایت بر اساس نظر هیئت داوران برگزیدگان مشخص شدند.

وی در ارتباط با بخش قرآنی پژوهشی مسابقات، گفت: این بخش یکی از بخش‌های جذاب و با استقبال کننده خوب مسابقات بود و شاهد بودیم افراد شرکت‌کننده مقالات بسیار خوبی را ارائه کرده بودند اما، به دلیل کمبود وقت این امکان فراهم نشد که تمامی مقالات به صورت شفاهی ارائه شود و به امید خدا در سالیان بعد این موضوع را در نظر می‌گیریم.


سرپرست سازمان اوقات و امور خیریه با اشاره به حضور چشمگیر جوانان در این دوره از مسابقات خاطرنشان کرد: شرکت چشمگیر این جوانان نقطه امید است چرا که این جوانان امید مسلمانان عالم و سرمایه‌ای برای قرآن و اسلام محسوب می‌شوند.


وی با بیان اینکه قرآن کریم مختص مسلمانان نبوده، بلکه متعلق به کل بشریت است، تصریح‌کرد: قرآن کریم پاسخگوی نیازهای همه بشریت و عالم است و روزی می‌رسد که همه بشریت به قرآن پناه بیاورند.


محمدی با اشاره به ولادت امام حسین(ع) گفت: ایشان امروز الگو و اسوه همه بشریت هستند، انسانی که بر گردن تمام انسان‌های دنیا به خصوص مسلمانان حق بزرگی دارد و نهضت و قیام او نیز برای اسلام و قرآن بود.


وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) بر پایه قرآن کریم قیام کرده و انقلاب را رهبری و به پیروزی رساند، اظهار داشت: شرکت‌کنندگان مسابقه، امروز نباید هیچ یک از اتهامات دشمنان که اتهاماتی نادرست است را باور کنند چرا که جمهوری اسلامی ایران همواره در مسیر قرآن و اسلام حرکت کرده و خواهدکرد.


نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر توجه اساسی به توسعه مفاهیم قرآنی در جمهوری اسلامی، افزود: در دوران 30 ساله پس از انقلاب بیش از یک‌هزار و 624 مسابقه کشوری در ایران برگزار شده است از همین رو می‌بینیم با تلاش قرآنیان و مقام معظم رهبری امروز ایران به رتبه ممتازی در حوزه قرآنی رسیده‌ است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موج بیداری اسلامی در جهان، این موج را برخواسته از گسترش مفاهیم قرآنی دانست و ادامه داد: این موج به برکت قرآن در جهان اسلام و امروز در سراسر دنیا به ثبت رسیده است و در همین راستا در سال گذشته شاهد بودیم که چهار تن از طاغوتیان که همگی مهره های آمریکا و اسرائیل و طاغوت بودند، سرنگون شدند.


محمدی تاکید کرد: امروز مردم کشورهای اسلامی با الهام از جمهوری اسلامی در برابر مستکبران و دیکتاتورهای وابسته به سلطه‌گران ایستاده‌اند.


وی یادآور شد: البته باید توجه داشت که شما نمی‌توانید در طول فاصله زمانی کمی انقلاب اسلامی ایران را بشناسید چرا که در راه این انقلاب بیش از 220 هزار شهید و تعداد بسیار زیادی جانباز و آزاده تقدیم اسلام و قرآن شده است.


وی با بیان اینکه قرآن کریم سلطه‌گری و سلطه‌پذیری را نفی می‌کند، تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران به دلیل استکبارستیزی و داشتن رهبری همچون امام خمینی(ره) به پیروزی رسیده و امروز نیز شاهدیم که به یک الگو در زمینه استکبارستیزی و مبارزه با ظلم برای کشورهای منطقه و خاورمیانه تبدیل شده است.


سرپرست سازمان اوقات و امور خیریه با تاکید بر اینکه راه نجات بشریت پناه بردن به قرآن و عترت است، خاطرنشان کرد: راه خوشبختی و نجات همه عالم بشریت پناه بردن به این دو مورد است که در همین راستا علاوه بر قرآن یکی دیگر از مواردی که جمهوری اسلامی ایران به آن همواره اهتمام ویژه دارد، عترت(ع) است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما