رسول نور حضرت محمد (ص) - اسلام دين رافت و مهربانی است
 
 
 
 
 اسلام دين رافت و مهربانی است

آرشيو اخبار رسول نور5
اسلام دين رأفت و مهربانی است اما اوضاع طوری شده است كه اشخاصی به اسم وهابی و طالبان و القاعده فكر بشريت را نسبت به اسلام مشوش كرده‌اند.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)شعبه قم به نقل از دفتر آيت‌الله العظمی صافی گلپايگانی، اين مرجع تقليد در ديدار با جمعی از اعضای شورای مركزی حزب مؤتلفه و خانواده‌های شهدای مؤتلفه كه در بيت ايشان برگزار شد اظهار كرد: بايد با اين سوابق خوب و موفقيت الهی كه در امتحانات برای شما پيش‌ آمده است، از اين به بعد هم مواظب اين جهات باشيد، و انتظاراتی را كه آقا حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف از همه شيعيان و مخصوصاً از تشكل‌هايی با اين عناوين و اهداف مقدس دارند برآورده كنيد؛ هميشه به ياد ايشان باشيد، و خدماتی را كه به جامعه اسلامی می‌كنيد به حساب ايشان قرار دهيد.

وی ادامه داد: بدانيد كه ايشان عدالت اسلامی را می‌خواهند. رفع بسياری از نواقص و نقاط ضعفی كه الان در جامعه ما وجود دارد از حاجات مهمه ايشان است. قوت اسلام و مسلمانان و به خصوص تشیّع از حوائج آن حضرت است.


اين مرجع تقليد گفت: اينكه انسان بتواند بگويد كه من به جمعيتی منتسب هستم كه هميشه فكر دين را دارند، با مرجعيت هستند، با دستورات دين هستند، خيلی مهم است؛ و اين اعلام، اثر زيادی دارد كه بگويند جمعيتی در مملكت است كه اگر جايی نقطه ضعفی پيدا شود صدای اينها بلند می‌شود و به آن اعتراض می‌كنند.


وی با بيان اين كه بايد جمعيتی باشد كه مواظب باشند مبادا جامعه از خط دين منحرف شود افزود: مبادا در حرفی كه از اول داشتيم، به تدريج و كم كم ضعف پيدا شود و در نتيجه از بين برود.


بايد مقاصد ما عالی‌ترين مقاصد و اهداف باشد. ما می‌خواهيم عدالت امير المؤمنين عليه الصلاة و السلام و مكتب كامل، عالی و جامع تشيع، جهانی شود، البته هر كدام از ابعاد اين مكتب كه به مردم ارائه شده، دنيا آن را پذيرفته است.


صافی گلپايگانی با بيان اين كه ما با اختلاط زن و مرد مخالفيم ابراز كرد: ما تورم و گرانی و اوضاع اسفبار تفاوت بين فقير و غنی را نمی‌خواهيم. ما اينكه ضعيفی را به پای ميز محاكمه بياورند و محاكمه كنند ولی شخصی كه به جايی وابسته باشد و متهم است را محاكمه نكنند مخالفيم.


وی با بيان اين كه در نظام اسلامی بايد مسئولان و امنای مردم صد در صد مورد اعتماد باشند تاكيد كرد: هر كس كه متهم به فسادی شد بايد استعفا بدهد، و اگر احتمال اين داده شد كه شخصی خيانت كرده است، بايد كنار برود تا اعتماد مردم به نظام اسلامی سلب نشود.


اين مرجع تقليد با بيان اين كه الان در دنيا دو قطب وجود دارد خاطر نشان كرد: يكی قطب مردمان مؤمن به خدا و انبياء، و ديگری قطبی به اسم جامعه‌ی به اصطلاح مدنی و غير معتقد به شرايع، كه بحث درباره آين دو قطب مفصل است ولی اجمالاً اينكه آنچه ادعای خداپرستان و اديان الهی است اين است كه تنها و تنها اداره دنيا بر اساس مكتب انبياء ممكن است.


وی با اشاره به حوادث اخير كشور عراق گفت: اوضاعی هم كه در عراق واقع شده، واقعاً اسباب تأسف است. اوضاع طوری شده است كه اشخاصی به اسم وهابی و طالبان و القاعده فكر بشريت را نسبت به اسلام مشوش كرده‌اند. طوری شده است كه دنيا فكر می‌كند تروريسم، از آثار مكتب اسلام است، حال آن كه اسلام دين رأفت و مهربانی است.


صافی گلپايگانی با بيان اين كه بايد توجه داشته باشيم در جامعه اسلامی اگر نقاط ضعف كمی هم وجود داشته باشد، كمِ آن زياد است، و بايد زود مرتفع شود افزود: همان‌طور كه اميرالمؤمنين(ع) با يك مسائل به ظاهر كوچكی برخورد شديد داشتند، چرا كه اگر همين ضعف كوچك برطرف نشود، جامعه رو به سقوط پيش می‌رود.


و با بيان اين كه بايد در برابر تمامی نواقص جامعه واكنش نشان داد تاكيد كرد:بايد در برابر بعضی از برنامه‌ها كه اعلام آشكار حرب با خداوند متعال است نهی از منكر نمود كه اگر نهی از منكر ترك شود، هيچ فرقی بين مرده و زنده‌ی ما نيست. اينكه انسان بييند شخصی پنجاه سال معصيت كرده و از او تجليل می‌شود، بايد اعتراض كرد كه اين خلاف اسلام است.


اين مرجع تقليد با بيان اين كه بايد جمعيتی باشند كه بيدار و آگاه نسبت به امور جامعه بوده و مراقب اين هستند كه خلاف شرعی از كسی سر نزند، و اگر خدای ناكرده احكام الهی مورد تجاوز قرار گرفت، صدای آنها بلند ‌شود و اعتراض كنند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما