رسول نور حضرت محمد (ص) - توجه به عمران معنوی مساجد راهكار رسيدن به مسجد طراز اسلامی
 
 
 
 
 توجه به عمران معنوی مساجد راهكار رسيدن به مسجد طراز اسلامی

آرشيو اخبار رسول نور2
معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی كانون‌های فرهنگی هنری مساجد كشور تصريح كرد: اگر می‌خواهيم به مسجد طراز اسلامی برسيم چاره‌ای جز اين نداريم كه عمران معنوی مساجد را مورد توجه قرار دهيم.


محمدرضا جعفری، معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی كانون‌های فرهنگی هنری مساجد كشور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، با تأكيد بر اينكه رساندن مساجد كشور به مسجد طراز اسلامی از اهداف ستاد عالی كانون‌های مساجد است، در مورد ويژگی‌های مسجد طراز اسلامی گفت: مسجد طراز اسلامی مسجدی است كه برای عموم مردم از كودك، حتی قبل از توليد، گرفته تا افراد مسن جامعه برنامه داشته باشد.

وی تصريح كرد: مسجدی كه صفوف و شكوه نماز جماعت آن كاملاً مشهود باشد، مسجد طراز اسلامی است.


جعفری ادامه داد: برای رساندن مساجد كشور به مسجد طراز اسلامی بايد در همه بحث‌های سياسی، اجتماعی، فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و ... كاركردهای مسجد احيا شود و مساجد در اين حوزه‌ها نقش‌آفرينی كنند.


وی با اشاره به اينكه آيات قرآن و روايت ائمه(ع) ويژگی‌های مسجد طراز اسلامی را معرفی و بيان كرده‌‌اند، افزود: بايد برای رسيدن به مسجد طراز اسلامی تلاش كرد، البته نه اينكه در كشور مسجد طراز اسلامی نداريم اما تعداد آنها بسيار كم هست.


جعفری تصريج كرد: برای رساندن عموم مساجد به طرازی كه ملاك مقام معظم رهبری در معرفی اين عنوان بوده است، بايد تلاش كرد و هدف اصلی ما نيز اين است.


وی در تشريح جايگاه كانون‌های مساجد در اين زمينه عنوان كرد: رسالت اصلی كانون‌های فرهنگی هنری مساجد جذب و نگهداشت جوانان و نوجوانان است و با اين هدف برنامه‌های آموزشی و پژوهشی، قرآنی و فرهنگی اجرا و در رساندن مساجد به مسجد طراز اسلامی نقش مشهودی ايفا می‌كند.


معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی كانون‌های فرهنگی هنری مساجد كشور در پايان تصريح كرد: اگر می‌خواهيم به مسجد طراز اسلامی برسيم چاره‌ای جز اين نداريم كه عمران معنوی مساجد را مورد توجه قرار دهيم و مسجد را در بحث‌های كلی آموزشی، سياسی، معنوی و ... توانمند كنيم.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما