رسول نور حضرت محمد (ص) - ايجاد ارتباط سازنده‌ بين مسلمانان هدف برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان باشد
 
 
 
 
 ايجاد ارتباط سازنده‌ بين مسلمانان هدف برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان باشد

آرشيو اخبار رسول نور6
معاون پشتيبانی و اجرايی دانشگاه علوم و معارف قرآن اظهار كرد: برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان مسلمان باعث برقراری ارتباط سازنده‌ای بين مسلمانان كشورهای مختلف به‌ويژه دانشجويان سراسر جهان می‌شود.


نصرالله چمران، معاون پشتيبانی و اجرايی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اعلام اين مطلب گفت: هنگامی كه يك فعاليتی به ويژه قرآنی، بعد بين‌المللی به خود می‌گيرد، باعث جذب مخاطبان و مشتاقان قرآن كريم از سراسر جهان می‌شود و نتايج آن را دنبال می‌كنند.

وی در ادامه افزود: بنابر اين برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان مسلمان توسط سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور اين جاذبه را در جهان اسلام ايجاد می‌كند كه دانشجويان بيشتری به فعاليت‌های قرآنی جذب شوند و اين يكی از بركات اين مسابقات محسوب می‌شود.


معاون پشتيبانی و اجرايی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم اظهار كرد: برگزاری اين مسابقات باعث برقراری ارتباط سازنده‌ای بين مسلمانان كشورهای مختلف ـ به ويژه دانشجويان سراسر جهان ـ می‌شود و در دانشجويان مسلمان انگيزه ايجاد می‌كند، اين اثربخشی برای جذب دانشجويان به فعاليت‌های قرآنی مؤثر خواهد بود.


چمران تصريح كرد: تجربه‌ای كه در برگزاری مسابقات قرآن كريم در جمهوری اسلامی ايران وجود دارد، می‌تواند در شناسايی، نشر و گسترش فرهنگ شيعی در جهان بسيار مؤثر باشد و وقتی اين افراد دانشجويان هستند كه دارای فكر و انديشه وسيعی هستند، می‌تواند تأثير مضاعفی در بر داشته باشد.


وی گفت: اين موضوع به كرّات مشاهده شده كه افرادی كه برای مسابقات بين‌المللی قرآن كريم به كشور عزيز ما سفر می‌كنند، اين‌گونه فكر می‌كردند كه شيعيان، قرآنی به غير از قرآنی كه در جهان اسلام وجود دارد، قرائت می‌كنند و وقتی مشاهده می‌كردند كه ملت ايران اسلامی، همان قرآنی را مبنای خود دارند كه همه مسلمين از آن استفاده می‌كنند، به اشتباه خود پی می‌بردند.


معاون پشتيبانی و اجرايی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم بيان كرد: وقتی اين عزيزان مشاهده می‌كردند كه ايرانيان در برابر تحريف قرآن بسيار از خود مقاومت‌های جانانه‌ای نشان داده‌اند و می‌دهند، بسياری از هجمه‌ها و تبليغات سوء عليه جمهوری اسلامی ايران و شيعيان جهان برطرف و بی‌اثر می‌شود.


چمران عنوان كرد: برگزاری چهارمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن دانشجويان مسلمان ارتباط بين‌المللی بين مسلمانان به ويژه نسل جوان، فرهيخته و دانشجويان كشورهای اسلامی باعث می‌شود، بسياری از شبهات و تفرقه‌افكنی‌ها و ايجاد اختلاف‌ها كم شود و متوجه شوند كه دشمنانی در دنيا وجود دارند كه می‌خواهند بين مسلمانان جهان اختلاف‌افكنی كنند. يكی از مهمترين اختلافات اين است كه برخی از مذاهب اسلامی شيعيان را به تحريف قرآن كريم متهم می‌كنند و حضور نمايندگانی از كشورهای مختلف اسلامی، كمكی بر برطرف شدن سوء تفاهم‌ها است.


وی اظهار كرد: هنگامی كه فرهيختگان يك كشور از واقعيت‌های جهان اسلام آگاه می‌شوند، می‌توانند اذهان عمومی كشورهای خود را آگاه كنند و با تمسك به قرآن كريم وحدت را به جامعه جهانی اسلام به ارمغان آورند و دانشجويان می‌توانند در اين زمينه پيشرو باشند.


معاون پشتيبانی و اجرايی دانشگاه علوم و معارف قرآن كريم بيان كرد: خوشبختانه تاكنون برگزاری مسابقات بين‌المللی قرآن كريم در جمهوری اسلامی ايران، تأثيرات بسيار مثبتی در بعد بين‌المللی برای ايران در بر داشته است و شركت‌كنندگان اعم از داوران و متسابقان عموماً معترف بوده‌اند كه با سفر به ايران ديد و قضاوت ما نسبت به ايران و شيعيان تغيير كرده است و علاقه و اشتياق شيعيان به ويژه ايرانيان را به قرآن كريم مشاهده كرديم.


چمران گفت: آنها عنوان می‌كردند كه ما متوجه شديم كه بسياری از شايعاتی كه در مورد شيعيان عنوان می‌شود، نادرست است و با اين مسابقات نظر مردم كشورهای اسلامی نسبت به ايران اسلامی تغيير كرده است. حضور مسلمانان كشورهای مختلف به ويژه استادان، قاريان و حافظان قرآن كريم باعث می‌شود وجهه‌ای كه جمهوری اسلامی در دنيا دارد، اعتلا پيدا كند و تبليغات دشمنان كم‌اثر شود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما