رسول نور حضرت محمد (ص) - طلاب با معرفی هر چه بيشتر امام هادی(ع) به جنگ هتاكان اهل بيت(ع) بروند
 
 
 
 
 طلاب با معرفی هر چه بيشتر امام هادی(ع) به جنگ هتاكان اهل بيت(ع) بروند

آرشيو اخبار رسول نور6
اهانت اخير به ساحت قدسی امام هادی(ع) بايد باعث شود تا طلاب و روحانيون با معرفی هرچه بيشتر اين امام همام به جنگ هتاكان به اهل بيت (ع) بروند.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، آيت‌الله العظمی مكارم شيرازی، در مراسم توديع و معارف رئيس مركز آموزش تخصصی تفسير و علوم قرآنی در مدرسه اميرالمؤمنين(ع) قم بيان كرد: اهانت اخير به ساحت قدسی امام هادی(ع) بايد باعث شود تا طلاب و روحانيون با معرفی هرچه بيشتر اين امام همام به جنگ هتاكان به اهل بيت(ع) بروند.

اين مفسر قرآن كريم تصريح كرد: امام هادی(ع) فرمودند: «الدُّنْيا سُوقٌ رَبِحَ فيها قَوْمٌ وَ خَسِرَ آخَرُونَ»؛ يعنی دنيا بازاری است كه جمعيتی در اين بازار وارد شده‌اند و سود برده‌اند و جمعيت ديگری نيز دامنشان را خسران گرفته است.


آيت‌الله العظمی مكارم شيرازی با بيان اينكه در آيات قرآن دنيا به عبارت‌های مختلفی تمثيل شده است، عنوان كرد: تشبيه امام هادی(ع) در حديث فوق بسيار قابل تأمل است؛ بازار جايی است كه انسان در آن تجارت كرده و سودی می‌برد و در جای ديگر آن سود را مصرف می‌كند تا زندگی آبرومندی برای خود مهيا سازد.


وی ادامه داد: به فرموده آن امام بزرگوار(ع) دنيا جايگاه اقامت نيست و به مثابه بازار است، انسان وارد اين بازار می‌شود، سرمايه‌ای می‌آورد و آن‌را به متاع مورد علاقه‌اش تبديل می‌كند؛ در اين بازار شياطين بسياری هستند كه به كلاه‌برداری می‌پردازند.


آيت‌الله العظمی مكارم شيرازی افزود: افرادی هم هستند كه معاملات صحيحی دارند، سرمايه‌ای را اختيار می‌كنند و گوهرهای ناب را از بازار بيرون می‌برند؛ لذا می‌توان گفت سرمايه انسان در بازار دنيا عمر، عقل و هوش اوست، اگر اين سرمايه با شهوات و خيالات و خوش‌گذرانی معامله كه اموری فانی هستند و اثر آن‌ها باقی نمی‌ماند، معامله شود، می‌توانند دشمن عمر ما باشند.


اين مفسر قرآن كريم تاكيد كرد: حضرت علی(ع) فرموده‌اند كه هيچ قيمتی نمی‌تواند جز بهشت در مقابل عمر ما قرار گيرد و رضايت خداوند و سعادت جاويدان و قرب به پروردگار بايد حاصل عمر ما باشد.


اين مرجع تقليد افزود: قرآن به عنوان كلام خداوند مجموعه تمام پيام‌های سعادتی و گنجينه تمام علوم و دانش‌ها است و قرآن‌پژوهی امری مبارك برای طلاب به شمار می‌رود.


وی ادامه داد: به مدير جديد مركز آموزش تخصصی تفسير و علوم قرآنی پيشنهاد می‌كنم مجله‌ای تخصصی را در اين مركز راه‌اندازی كند و بهترين مقالات و مطالب تفسيری در آن درج شود.


لازم به ذكر است، در اين مراسم طی حكمی از سوی حجت‌الاسلام والمسلمين احمد فرخ فال، مدير حوزه علميه استان قم، حجت‌الاسلام حميد ملكی به عنوان رئيس جديد مركز آموزش تخصصی تفسير و علوم قرآنی معرفی شد.


يادآور می‌شود، رياست اين مركز پيش از اين به عهده حجت‌الاسلام محمد فاكرميبدی از اساتيد برجسته حوزه علميه و پژوهشگر قرآنی بود كه مدت 21 سال رياست مركز آموزش تخصصی تفسير و علوم قرآنی را بر عهده داشت.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


با عرض پوزش : ارائه نظر و پیشنهاد در مورد این مطلب مقدور نیست .
چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما