رسول نور حضرت محمد (ص) - آیه 82 سوره اسرا، نزول شفا و رحمت را به وسیله قرآن معرفی می‌کند
 
 
 
 
 آیه 82 سوره اسرا، نزول شفا و رحمت را به وسیله قرآن معرفی می‌کند

آرشيو اخبار رسول نور1
قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس، قرآن، مصداق آیه 82 سوره اسرا، «وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ؛ و ما آنچه را براى مؤمنان مايه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى‏كنيم» است.


حجت‌الاسلام علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه فارس، با محكوميت هتك حرمت قرآن توسط كشيش آمريكايی گفت: قرآن كريم، معجزه جاويد پيامبر اكرم(ص) است كه جن و انس از آوردن حتی يك آيه مانند آن، عاجز و ناتوان هستند و هر كس يارای مقابله با آن را نخواهد داشت، خداوند در آیه 88 سوره اسرا، به این مسئله اشاره می‌کند، «قُل لَّئِنِ اجْتَمَعَتِ الإِنسُ وَالْجِنُّ عَلَى أَن یَأْتُواْ بِمِثْلِ هَذَا الْقُرْآنِ لاَ یَأْتُونَ بِمِثْلِهِ؛ بگو اگر انس و جن گرد آيند تا نظير اين قرآن را بياورند مانند آن را نخواهند آورد هر چند برخى از آنها پشتيبان برخى [ديگر] باشند».

وی قرآن را كتابی كه در تمام ابعاد زندگی بشر نقش سازنده داشته است،‌ خواند و خاطرنشان کرد: اين كتاب الهی مصداق آیه 82 سوره اسرا، «وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ؛ و ما آنچه را براى مؤمنان مايه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى‏كنيم»، شفا، درمان و مايه رحمت برای مؤمنان و خداجويان خواهد بود.


حجت‌الاسلام سقاچی افزود: قرآن مجموعه نور الهی است كه هرگز خاموش نمی‌شود؛ گرچه هرازگاهی سياه‌دلان، غافلان و معاندان در گوشه‌ای از اين جهان پهناور می‌كوشند تا از ارزش و جايگاه آن بكاهند كه مصداق اين بيت می‌شوند «ای مگس! عرصه سيمرغ نه جولانگاه توست‌، عرض خود می‌بری و منت ما می‌داری».


وی با بيان اينكه متأسفانه، كوردل بی‌حيا و كشيش مسيحی در يكی از ايالات آمريكا، بار ديگر دست به بی‌شرمی تمام زد و به ساحت مقدس قرآن كريم، اين نور الهی كه مايه رحمت همه دردهای مؤمنان است، توهين كرد، افزود:‌ جامعه اسلامی ايران اين عمل وقيحانه و بی‌شرمانه را محكوم می‌کند و از دولت آمريكا می‌خواهيم كه اين كشيش بی‌حيا را به اشد مجازات برساند و از این دولت که به ظاهر طرفدار اديان الهی است، می‌خواهيم تا از كل مسلمانان كه قلبشان از اين عمل وقيحانه جريحه‌دار است‌، عذرخواهی كند.


قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس تصريح كرد:‌ بر هيچ كس پوشيده نيست كه قرآن كريم، كتابی است كه مايه هدايت همه انسان‌هاست، چنانچه خداوند حكيم در آيه 185 سوره بقره به آن اشاره كرده و فرموده است: «شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِیَ أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ»، پرهيزگاران از هدايت اين نور هميشه پرفروغ، بهره مند می‌شوند.


وی با بيان اينكه قرآن، كتابی است كه هر قلبی ظرف معارف آن باشد، از عذاب الهی درامان است، ابراز کرد: اين منشور الهی، دريايی است كه كسی هرگز به عمق آن نخواهد رسيد؛ «بحراً لايدرك قعره» و شفاعت او در نزد پروردگار عالميان برای كسانی كه به آن تمسك كرده‌اند، پذيرفته خواهد شد، چه أنكه همه در روز واپسين محتاج شفاعت اين مجموعه گران‌سنگ و بی‌بديل و عدل آن، اهل بيت رسول الله(ص) خواهند بود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما