رسول نور حضرت محمد (ص) - حضرت زهرا(س) الگوی حقيقی انسان كامل است
 
 
 
 
 حضرت زهرا(س) الگوی حقيقی انسان كامل است

آرشيو اخبار رسول نور3
مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مركزی گفت: حضرت زهرا(س) الگوی حقيقی انسان كامل است و همگان بايد با مطالعه سيره عملی اين بانوی بزرگوار از خصوصيت رفتاری ايشان الگو بگيرند.


اشرف جواهری، مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مركزی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه مركزی، ضمن تبريك به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و گراميداشت هفته زن افزود: حضرت زهرا(س) الگوی حقيقی انسان كامل است و همگان بايد با مطالعه سيره عملی اين بانوی بزرگوار از خصوصيت رفتاری ايشان الگو بگيرند.

وی با تاكيد بر اينكه مقام و شخصيت والای مادری در تربيت فرزند از جايگاه ويژه‌ای برخوردار است تصريح كرد: به عقيده تمامی روانشناسان اثر پژواك صدای مادر و نگاه توأم با عشق او به كودكش 7برابر بلند حرف زدن پدر است.


جواهری با اشاره به اينكه ظهور استعدادهای هر فرد از گرمی وجود مادر در محيط با صفای خانواده نشأت می‌گيرد تصريح كرد: مادران بايد به وظايف مهم خود پيرامون تربيت فرزندان آگاه بوده و نسبت به تربيت فرزندان صالح در جامعه مبادرت ورزند.


وی با اشاره به نقش زنان در ارتقای معنوی جامعه تصريح كرد: در اين راستا نهادهای آموزشی بايد در انتخاب معلمان و مربيان كه كار تربيت دانش آموزان را بر عهده دارند دقت بیشتری لحاظ كرده و از معلمان و اساتيد مومن و متعهد در امر آموزش و پرورش بهره گيرند.


مشاور استاندار مرکزی در امور بانوان در پايان با بيان اينكه ترويج فرهنگ فاطمی در جامعه با شناخت و الگو قراردادن اين بانوی بزرگوار در زندگی امكان‌پذير است گفت: از آنجا كه در عصر كنونی دشمنان در قالب اعمال هجمه‌های فرهنگی تلاش می‌كنند تا اعتقاد زنان و جوانان را سست كنند، لذا الگوبرداری از زندگی اهل بيت(ع) نجات‌بخش جامعه مسلمانان و خنثی‌كننده اهداف دشمنان است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما