رسول نور حضرت محمد (ص) - صبر توأم با بصيرت شرايط بدر و خيبر را برای نظام اسلامی رقم زده است
 
 
 
 
 صبر توأم با بصيرت شرايط بدر و خيبر را برای نظام اسلامی رقم زده است

آرشيو اخبار رسول نور3
رئيس مؤسسه رواق حكمت با اشاره به شرايط امروز نظام اسلامی تصريح كرد كه استمرار صبر توأم با بصيرت نظام را به فرموده مقام معظم رهبری در وضعيت بدر و خيبر قرار داده و ما شرايط شعب ابی‌طالب را مدت‌هاست كه پشت سر گذاشته‌ايم.


آيت‌الله مهدی هادوی تهرانی، رئيس مؤسسه رواق حكمت در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ديدار مردم قم به مناسبت سالگرد قيام 19 دی اظهار كرد: امروز در دورانی هستيم كه به تعبيری دوران تثبيت و شكوفايی جمهوری اسلامی ايران است.

اين استاد حوزه علميه ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ايران از نظر نهادهای سياسی و مدنی و ساختارهای موجود، توانايی‌های علمی و تحقيقاتی، بدنه تخصصی و حمايت و مشاركت مردم در يك وضعيت تثبيت‌شده و قدرتمندی قرار دارد كه به هيچ‌وجه با وضعيتی كه در اوايل انقلاب داشت و در حال متحول شدن بود، قابل مقايسه نيست.

آيت‌الله هادوی تهرانی تصريح كرد: با نگاه به دوران اوايل انقلاب اسلامی و دوره حاضر، می‌توان گفت ايران اسلامی دوران شعب ابی‌طالبی خود را كه همراه با سختی‌ها و محنت‌ها بود، پشت سر گذاشته و با رسيدن به توانايی و شكوفايی در عرصه‌های مختلف در وضعيت بدر و خيبر قرار گرفته است.

وی با اشاره به وضعيت مسلمانان در صدر اسلام خاطرنشان كرد: مسلمانان ابتدا از امكانات محدود و شرايط سختی برخوردار بودند و دوران سختی را در شعب ابی‌طالب گذراندند، اما با مقاومت و ايستادگی به توان و قدرتی رسيدند كه توانستند در صحنه بدر و خيبر به موفقيت و پيروزی دست پيدا كنند؛ همان‌طور كه مردم ما نيز در اوايل انقلاب چنين دوره‌ای را پشت سر گذاشتند و پس از گذر از سختی‌ها به توانايی‌های فراوانی دست پيدا كنند.

رئيس مؤسسه رواق حكمت به شرايط مسلمانان پس از جنگ بدر و شكست مسلمانان در جنگ اُحُد اشاره كرد و گفت: اساس شكست مسلمانان پس از جنگ بدر، غفلتی مجموعه‌ای از مسلمانان بود؛ غفلت از دشمن و طمع از سوی برخی باعث شد، پيروزی مسلمانان به شكست و موقعيتشان به ضربه و صدمه مهلكی تبديل شود.

وی تصريح كرد: در جمهوری اسلامی ايران نيز اگر مسئولان نظام و مردم توجه كافی نسبت به شرايطی كه در آن هستيم نداشته باشند و منافع شخصی، جناحی و گروهی خود را بر منافع ملی و اسلامی ترجيح دهند، اين احتمال وجود دارد همچون جنگ احد پس از پيروزی در جنگ بدر، ضربات مهلكی از سوی دشمن بر پيكره جامعه وارد شود كه ممكن است صدمات طولانی‌مدتی را بر بستر فكری، فرهنگی، اجتماعی و سياسی ايران به همراه داشته باشد.

آيت‌الله هادوی تهرانی بصيرت و آگاهی را راهكار استمرار پيروزی‌ها در صحنه‌های مختلف عنوان كرد و ادامه داد: آنچه كه می‌تواند نظام را از خطرات احتمالی حفظ كند، بصيرت همه آحاد، اعم از مسئولان و عموم مردم است كه به مسائل مختلف توجه داشته باشند و با همدلی و هماهنگی و با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب كه حافظ منافع عمومی بوده و هستند، بتوانيم اين شرايط را پشت سر بگذاريم و در ادامه نيز به موفقيت‌های بيشتری دست پيدا كنيم.

اين استاد حوزه علميه همچنين به توصيه رهبر معظم انقلاب مبنی بر داشتن صبر و بصيرت اشاره كرد و گفت: صبر در ادبيات معاصر، همان چيزی است كه در مباحث نظری به صبر فعال در برابر صبر منفعل از آن ياد می‌شود؛ يعنی صبر همراه با مجاهدت و تلاش می‌شود و نه گوشه‌نشينی و انزواطلبی.

وی تصريح كرد: جمهوری اسلامی ايران برای اينكه به اهداف خود برسد، بايد فعالانه در صحنه‌های مختلف اقتصادی، سياسی، علمی، فرهنگی و اجتماعی چه در داخل و چه در خارج حضور داشته باشد كه قطعاً اين حضور مشكلاتی را به همراه خواهد داشت.

آيت‌الله هادوی تهرانی افزود: كسی كه در صحنه جهاد قرار می‌گيرد با مشكلاتی مواجه می‌شود كه نياز به صبر دارد و آنچه كه در اين سختی‌ها راهگشاست بصيرت است كه در لحظات حساس با استفاده از آن می‌توان راه درست را تشخيص داد.

رئيس مؤسسه رواق حكمت به كارنامه موفق مردم ايران در صحنه‌های مختلف در طول تاريخ انقلاب اسلامی اشاره و اظهار كرد: علی‌رغم فرازونشيب‌ها و مشكلات و تنگناهايی كه برای جمهوری اسلامی ايران پيش آمده، مردم ايران كارنامه بسيار قوی در زمينه صبر و بصيرت به جای گذاشته است و توانسته‌اند اثبات كنند كه اعتماد حضرت امام خمينی(ره) و مسئولان نظام به آنها اعتمادی شايسته و به‌جاست.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما