رسول نور حضرت محمد (ص) - بسط و گسترش اخلاق امام حسن(ع) می‌تواند الگوی مسئولان باشد
 
 
 
 
 بسط و گسترش اخلاق امام حسن(ع) می‌تواند الگوی مسئولان باشد

آرشيو اخبار رسول نور1
مديركل بنياد حفظ‌ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: بسط و گسترش اخلاق امام حسن(ع) در جامعه می‌تواند باعث آرامش روحی و روانی و الگويی برای مسئولان در حل مشكل فقر باشد. 


«حسن مجنونی»، مديركل بنياد حفظ‌ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خراسان جنوبی با اشاره به ضرورت برگزاری كنگره ملی امام حسن‌مجتبی(ع) كه در بيرجند برگزار می‌شود، گفت: امام حسن(ع) دارای اخلاق نرم و حسن خلق خاصی بود، به گونه‌ای كه در برخورد با مردم به ويژه طبقات مستضعف تواضع، فردوتنی، گرمی و حسن خلق بسيار مشهور است.

وی ادامه داد: امام همانند پيامبر بزرگ اسلام سعی می‌كردند سر سفره فقرا بنشيند و با آن‌ها غذا بخورند و اين كنگره می‌تواند تأثيری بر جامعه هدف و پياده شدن اخلاق و معنويات ايشان باشد.

مديركل بنياد حفظ‌ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی اظهار كرد: وقف در نگاه و عمل ائمه‌اطهار جايگاه و منزلت ويژه‌ای داشته است و چرا كه می‌خواستند اين فرهنگ به عنوان الگوی دينی در جامعه گسترش پيدا كند.

مجنونی با اشاره به اينكه حضرت علی(ع) چاه‌ها را حفر و آن را وقف می‌كردند، اظهار كرد: امام حسن(ع) سنت وقف را از پدرشان به ارث برده‌اند.

مديركل بنياد حفظ‌ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: مسائل فرهنگی، اجتماعی و سياسی آن زمان به ويژه بحث فتنه كه معاويه و ديگر فتنه‌گران باعث شده بودند كه در صنوف مسلمانان رخنه بكنند در اين شباهت با فتنه سال 88 دارد.

مجنونی با اشاره به اينكه مردم در فتنه 88 از بصيرت بالايی برخودرا بودند و توانستند فتنه را بخشكانند اذعان كرد: در زمان امام حسن(ع) نيز همين آگاهی باعث شد كه جريان صلح ايشان پيش بيايد.

وی ادامه داد: رسانه‌ها می‌توانند در شناساندن چهره بارز و شاخص‌های امام حسن(ع) گام اساسی بردارند.

مديركل بنياد حفظ‌ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی افزود: بارزترين و مؤثرترين فرهنگی را كه می‌توان در بين مردم گسترش داد از طريق رسانه‌ها است.

مجنونی خاطرنشان كرد: رسانه‌ها شيوه تبيين الگوگيری مردم و مسئولان از امام حسن(ع) را برای جامعه بازگو كنند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما