رسول نور حضرت محمد (ص) - حجاب اعلام موجوديت دينی در هر جامعه است
 
 
 
 
 حجاب اعلام موجوديت دينی در هر جامعه است

آرشيو اخبار رسول نور2
مدير كل امور بانوان و خانواده استانداری كردستان گفت: حجاب و هر نماد اسلامی ديگر اعلام موجوديت دينی در جامعه و نشانه ای از حيات و حضور انديشه ای اصيل است.


«سهيلا نصر صادقی»، مديركل امور بانوان و خانواده استانداری كردستان به مناسبت 17 دی، سالروز صدور فرمان ننگين كشف حجاب توسط حكومت منحوس رضاخان در گفت و گو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه كردستان، با اشاره به اينكه لباس هر انسان پرچم كشور وجود او است، اظهار كرد: كشف حجاب را زير پا گذاشتن يكی از احكام صريح قرآن و بارزترين سياست ضد اسلامی رضاخان عنوان كرد.

وی افزود: هر چه در جامعه ای صاحبان پوشش اسلامی به تعداد بيشتری به چشم بخورند، هويت اسلام و مسلمان بودن در نظر آنان موجه تر و دارای رسميت بيشتری خواهد بود.

نصرصادقی بيان كرد: در ماجرای كشف حجاب، بانوان ايرانی كه قرن ها حجاب اسلامی را برگزيده و به آن افتخار می كردند با صدور يك بخشنامه و تهديد اسلحه دست از فرهنگ اصيل اسلامی ايرانی خود نكشيدند.

وی اعلام كرد: ترويج بی حجابی و استفاده از مدهای غربی و غير اسلامی يكی از حربه های دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی و خدشه بر ارزش های اسلامی و دينی است.

مدير كل امور بانوان و خانواده استانداری كردستان اعلام كرد: رضاخان و رجال سياسی با سفرهايی كه به غرب داشتند، به جای پيشرفت و تلاش، فريفته ظاهر به ظاهر زيبای آنان شدند و به فكر كشف حجاب افتادند.

وی تاكيد كرد: لباس هر انسان پرچم كشور وجود اوست كه با آن اعلام می دارد كه از كدام فرهنگ تبعيت می كند.

نصرصادقی يادآور شد: تدبيری كه استعمار به زعم خود برای ترويج فرهنگ برهنگی در جامعه اسلامی ايران به كار گرفت خيال خامی بيش نبود و به لطف الهی و درايت و بينش شير زنان اين ديار در كوتاهترين زمان به ياس مبدل شد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما