رسول نور حضرت محمد (ص) - اهميت جايگاه شهر قم به عنوان ام‌القراي جهان اسلام
 
 
 
 
 اهميت جايگاه شهر قم به عنوان ام‌القراي جهان اسلام

آرشيو اخبار رسول نور6
حجت الاسلام موسي‌پور در ديدار با نماينده آيت‌الله العظمي سيستاني در ايران، به جايگاه و اهميت شهر مقدس قم به عنوان ام‌القراي جهان اسلام و پيشاني و آبروي نظام تأكيد كرد. 


به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدحسين موسي‌پور، استاندار قم در اين ديدار با اشاره به جايگاه و اهميت شهر مقدس قم به عنوان ام‌القراي جهان اسلام و پيشاني و آبروي نظام بر ضرورت تبيين اين جايگاه و بهره‌مندي از ديدگاه‌ها و حمايت‌هاي مادي و معنوي همه انديشمندان و دلسوزان براي رسيدن به اين جايگاه تأكيد كرد.

وي از ويژگي‌هاي فرهنگي و معنوي شهر مقدس قم به عنوان فرصت مهم خدمتگزاري ياد كرد و افزود: بايد از اين فرصت به شكل مطلوب در جهت توسعه و عمران و آباداني اين خطه بهره گرفت.

استاندار قم بيان كرد: وجود بارگاه كريمه اهل بيت(س)، بزرگ‌ترين حوزه علميه جهان اسلام، فعاليت صدها مركز فرهنگي پژوهشي و ديگر ويژگي‌هاي منحصر به فرد، قم را به يكي از كانون‌هاي مهم توجه شيعيان تبديل كرده است.

موسي‌پور افزود: خدمت به قم، خدمت به كل كشور و جهان اسلام است از اين رو هر گامي كه به سوي توسعه و پيشرفت اين شهر برداشته شود بايد با اين نيت انجام شود.

استاندار قم با بيان اين كه فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در قم مهياست، گفت: بايد زمينه و بسترهاي لازم براي جذب سرمايه‌گذاران خارجي به ويژه سرمايه‌گذاران كشورهاي منطقه براي رشد و شكوفايي اقتصاد استان فراهم شود.

در اين ديدار حجت‌الاسلام و‌المسلمين شهرستاني، نماينده آيت‌الله‌العظمي سيستاني در ايران نيز طي سخناني، به اهميت و جايگاه معنوي قم اشاره و بر لزوم مشاركت و همفكري در جهت اعتلاي قم و نيل آن به جايگاه اصلي و شايسته تأكيد كرد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما