رسول نور حضرت محمد (ص) - اهل معروف بودن از مهم‌ترين خصايص اخلاقی كارگزاران در زمينه امور بانكی است
 
 
 
 
 اهل معروف بودن از مهم‌ترين خصايص اخلاقی كارگزاران در زمينه امور بانكی است

آرشيو اخبار رسول نور1
آيت‌الله دری نجف‌آبادی اهل معروف بودن، شناختن حلال و حرام را از مهم‌ترين خصايص اخلاقی كارگزاران دولتی در زمينه امور بانكی عنوان كرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه مركزی آيت‌الله «دری نجف‌آبادی»، نماينده ولی فقيه در استان مركزی و امام جمعه اراك در همايش مسئولان اداره امور شعب بانك ملی استان مركزی، گفت: امام صادق(ع) در وسايل‌الشيعه جلد 11 می‌فرمايد؛ «بدرستی كه بقای اسلام در بقای مسلمانان است و اين در حالی است كه اموال مسلمين به دست گروهی باشد كه شناخت داشته باشند و بدانند اموال بيت المال را صرف چه اموری كنند.»

وی با اشاره به اين موضوع كه اين عبارت از قوی‌ترين، حكيمانه‌ترين و راهبردی ترين اقدامات برای داشتن جامعه اسلامی است، اضافه كرد: ضرورت بقا و پايداری جامعه اسلامی حول محور دو عنصر كليدی و مهم عنوان شده است.

آيت‌الله دری نجف‌آبادی در ادامه اهل معروف بودن، شناختن حلال و حرام را از مهم‌ترين خصايص اخلاقی كارگزاران دولتی در زمينه امور بانكی عنوان كرد و افزود: اموال بايد در اختيار نخبگان و فرهيختگان قرار گيرد كه مسايل ذكر شده را به اكمل‌ترين شكل ممكن در نظر دارند.

نماينده ولی فقيه در استان مركزی از ديگر خصلت‌های فرهيختگان تشخيص درست از نادرست، سره از ناسره، زشت را از زيبا، عزت و سربلندی را از ذلت، توانمندی را از اسارت و استقلال را از عدم تكيه به جوامع توسعه يافته بيان كرد.

اين مقام مسئول اظهار كرد: اموال مسلمانان بايد در دست عده‌ای باشد كه اهل كار خير و صواب باشند؛ لذا تنها تشخيص مواردی كه عنوان شد كفايت نمی‌كند، چراكه گروهی از نخبگان به كار زشت و قبح خود واقف هستند، اما زمانی كه به عرصه عمل وارد می‌شوند از نفس شيطانی و وسوسه‌های نفس اماره در امان نيستند.

وی در ادامه افزود: سودطلبی، غارتگری و باندبازی مانع از اين می‌شود كه بسياری از اوقات تشخيص درست به عمل درست بيانجامد و برای حفظ ظاهر اعمال قبيح خود را به صورت مخفيانه انجام می‌دهد و تحت سلطه شيطان و اسير خواهشهای نفسانی قرار می‌گيرند.

آيت‌الله دری نجف‌آبادی با بيان اين مطلب كه آگاهی و تشخيص نيز به تنهايی كافی و وافی برای انجام امور مسلمانان نيست، اضافه كرد: كارها بايد زيربنايی انجام شود و زمينه‌ها را برای گسترش اشتغال، كاهش وابستگی به كشورهای ديگر و حضور در بازارهای جهانی و تغيير نظام مصرفی را فراهم آورد.

امام جمعه اراك تاكيد كرد: كارگزاران بايد معروف را خوب بشناسند و درك كند و بتوانند با مديريت اسلامی جامعه را سربلند و پايدار نگه دارند، چراكه بقای اسلام به بقای مسلمين اعتبار می‌‌پذيرد و اگر بخواهيم اسلام پايدار بماند بايد سعی كنيم ريشه فقر را از جامعه پاك كنيم.

وی با اشاره به اينكه عواملی نيز وجود دارند كه باعث تباهی و فنای اسلام و مسلمانان می‌شود، عنوان كرد: از جمله اين عوامل اين است كه اموال مسلمانان به دست افرادی است كه تشخيص درست می‌دهند اما از درك، تيزفهمی، هوش و قدرت تصميم‌گيری مناسب برخوردار نيستند و تمام سرمايه امت اسلامی را ضايع و تباه می‌سازنند.

نماينده ولی فقيه در استان مركزی در پايان با بيان اين مطلب كه نخبگان و فرهيختگان با تيزهوشی به وظايف خود واقف بودند، بيان كرد: اميد است در سال‌های آينده با طرح برنامه 5 ساله شاهد شكوفايی هرچه بيشتر ايران اسلامی در زمينه های مختلف باشيم.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما