رسول نور حضرت محمد (ص) - آموزش و پرورش نقطه آغاز کارهاي بزرگ است
 
 
 
 
 آموزش و پرورش نقطه آغاز کارهاي بزرگ است

آرشيو اخبار رسول نور5
رياست شوراي سياستگذاري ائمه جمعه کشور گفت: آموزش و پرورش نقطه آغاز کارهاي بزرگ است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) حجت الاسلام سيدرضا تقوي در گرهمايي مشترک ائمه جمعه و روساي آموزش و پرورش خراسان شمالي بيان کرد: امامان جمعه بايد به صحنه آيند و مساله آموزش و پرورش را جدي گيرند.

وي با ذکر اينکه آموزش و پرورش نهادي ارزشمند است، افزود: البته وجود دستگاه‌هاي ديگر نيز در جامعه ضرورت دارد اما اين نهاد در هر نظامي تافته جدا بافته است.

تقوي ادامه داد: متمرکز کردن اکثر سرمايه‌ها در اين نهاد و مصرف آن براي تربيت نسلي که در اين مجموعه جمع شده‌اند بجا است و کسي به علت اين مساله ما را مورد ملامت قرار نخواهد داد به دليل اينکه آينده کشور به دست دانش آموزان است.

وي تاکيد کرد: امامان جمعه با همه وجود در طول هفته به کمک آموزش و پرورش بشتابند و مردم را نسبت به امر تعليم و تربيت حساس كرده و مقام و کرامت معلم و نقش آنها را در تحولات اجتماعي براي جامعه ترسيم کنيد.

وي گفت: در تحولات اجتماعي، رشد و تعالي جامعه و براي دستيابي به ارزش‌هاي والاي آن بايد کار را از اين نهاد آغاز کرد.

رياست شوراي سياستگذاري ائمه جمعه کشور افزود: نبايد آموزش و پرورش را هم عرض دستگاه‌هاي ديگر قرار داد بلکه بايد آن را به صورت مجزا ديد و امکانات لازم را براي آن فراهم کرد.

وي ادامه داد: دانشگاه‌هاي خوب، درخشش نخبگان در صحنه‌هاي مختلف علمي و حوزه‌هاي علميه، همه مديون آموزش و پرورش هستند.

تقوي با بيان اينکه تمام بسترها براي کار کردن در جامعه وجود دارد و هيچ عذري در خصوص اينکه براي کار کردن در جامعه مشکلات وجود دارد، پذيرفته نيست، اظهارداشت: بسياري از مسوولان از روحانيون حمايت و پشتيباني مي‌کنند و خواستار فعاليت آنها در عرصه فرهنگي هستند.

وي بيان کرد: مديريت‌هاي فرهنگي بايد از امکانات فرهنگي استان استفاده کنند و در اين راستا نيز مي‌توانند از هيات امناء، متدينين و برخي از دستگاه‌هاي اجرايي مساعدت گيرند.

تقوي با تاکيد بر استفاده از امکانات موجود در کشور و مديريت کردن آنها به نحو مطلوب افزود: مدير شايسته مديري است که بتواند از امکانات موجود، حداکثر استفاده را کرده و کار خود را پيش ببرد.

وي با ذکر اينکه ما از نظام و کارهاي صورت گرفته در آن با اعداد و رقم دفاع مي‌کنيم، ادامه داد: به کارها و اقدامات انجام شده در نظام اسلامي افتخار کنيد و با پيش آمدن مشکلات، از خدمات انجام شده چشم پوشي نکنيد در شرايطي که تمام دنيا عليه ما بسيج شده‌اند.

تقوي گفت: دشمنان نظام مي‌گويند که عنوان نکنيد که اسرائيل رژيمي غاصب و نامشروع است و روشنگري نداشته باشيد، اما ما نميتوانيم دست از اين آرمان ها برداريم به دليل اينکه بهترين‌ها را در اين راه فدا کرده‌ايم.

وي با ذکر اينکه موج بيداري در کشوهاي اسلامي، در منطقه خاورميانه ايجاد شده است و نمي‌توان آن را کنترل کرد، افزود: ما نيز در چنين شرايطي گام برداشتيم و از نظام با قدرت و قوت دفاع مي‌کنيم.

تقوي به خدمات و موفقيت‌هاي نظام در زمينه‌هاي مختلف مانند جاده‌ها، بيمارستان‌ها، مراکز علمي و پژوهشي و افزايش قدرت نظامي براي پاسداري از امنيت منطقه اشاره کرد و ادامه داد: البته مشکلاتي نيز وجود دارد که بايد با وحدت و همدلي حل شود.

وي با تاکيد بر تربيت ديني اظهارداشت: بر اين امر تاکيد داريم به دليل اينکه به برنامه زندگي آسماني به نام دين و اسلام معتقديم و همچنين نظام و انقلاب ما ديني است.

رياست شوراي سياستگذاري ائمه جمعه کشور ادامه داد: ما به ارزش‌هايي اعتقاد داريم که از درون دين مي‌جوشد و به وسعت همه انسانيت اين ارزش‌ها مقبول است اما بايد اين ارزش‌ها را با چه روشي ابلاغ کرد.

وي توضيح داد: بسياري از انسان‌ها ارزش‌ها را قبول دارند اما به علت اينکه به روش‌ها آگاهي ندارند موفق نيستند.

تقوي بيان کرد: ارزش هر کاري به نتيجه آن مي‌باشد و ارزش تربيت به اندازه ارزش نتيجه آن است.

وي با ذکر اينکه بايد روش شوق آفريني را در انجام کارها در پيش گرفت، گفت: بايد معلم و مربي عواملي را که موجب کم شدن و از بين رفتن نشاط و شوق مي‌شود، شناسايي کند.

تقوي با بيان اينکه تحميل و اکراه شغل را مي‌کشد، ادامه داد: با بخش‌نامه و دستور دانش آموزان و مردم را به حضور در نمازجمعه فرا نخوانيد به علت اينکه اگر اين طور باشد آنها به خطبه‌هاي نماز گوش نکرده و آن اثري که بايد نماز داشته باشد، را نخواهد داشت لذا بايد در مسائل تربيتي با مدارا رفتار کرد.

وي با اشاره به عوامل دين گريزي اظهارداشت: معرفي دين به گونه‌اي که بتواند نياز را برآورده سازد، نامناسب بودن رفتار دينداران و نگرش سطحي به دين از جمله اين عوامل است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما