رسول نور حضرت محمد (ص) - انتشار كتاب «روش دعوت در سيره پيامبر اسلام(ص)»
 
 
 
 
 انتشار كتاب «روش دعوت در سيره پيامبر اسلام(ص)»

آرشيو اخبار رسول نور5

كتاب «روش دعوت در سيره پيامبر اسلام(ص)»، تأليف «وهبه زحيلی»، با ترجمه «موسی تيموری ‌قلعه‌نوی»، به همت انتشارات «ايلاف» روانه بازار نشر شده استبه گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، كتاب حاضر مطالبی هم‌چون: «اسباب و اهداف دعوت اسلامی»، «روش دعوت به سوی خدای والا مرتبه»، «اصول دعوت‌ اسلامی»، «مبارزه و اخلاق دعوت‌گر»، «نژادپرستی و قبيله گرايی»، «كرامت انسانی» و ... می‌پردازد.

مترجم در پيش‌گفتار كتاب می‌نويسد: بدون ترديد مقصود ما از دعوت، دعوت به سوی خداست و منظور از دعوت به سوی خدا، دعوت به دين اسلام است.

 پس موضوع و حقيقت دعوت، اسلام است و اين اصل اساسی و اوليه برای دعوت الی‌الله است.

 وظيفه‌ای كه 124 هزار پيامبر و از آدم تا خاتم بر عهده داشتند و خاتم‌النبيين(ص) به بهترين روش از ابتدای رسالتش تا وقتی كه به جوار پروردگارش شتافت در جهت تبليغ آن مجاهدت و تلاش نمود.

 به زعم نگارنده، راه دعوت اسلام راهی يگانه است كه پيامبرخدا(ص) و اصحاب بزرگوارش و نيز داعيان اسلامی آن را قبلا پيموده‌اند و دعوت ما چيزی غير از انعكاس دعوت پيشين نيست كه قلب‌های مؤمنان را شفا می‌دهد و نور هدايت و ايمان را بر دل‌های امت اسلامی می‌تاباند و دل‌ها را به يكديدگر پيوند می‌دهد.

 اسلامی كه ما به آن ايمان داريم و به سوی آن دعوت می‌كنيم به شهری يا كشوری يا شخصی و دوره‌ای و يا به نژاد و زمان و به مذهب خاصی ارتباط ندارد.

 بلكه اسلام ما همان اسلام نخستين است؛ اسلام قرآن و سنت، اسلام محمد(ص). به عقيده مترجم، هر كس بخواهد اين اسلام را بشناسد، بايد قرآن را بگشايد و آيه‌های آن را تلاوت كند تا بفهمد كه به چه چيزی دعوت می‌كنيم و نيز بايد به سنت صحيح پيامبر(ص) رجوع نمايد تا بداند اسلامی كه بدان دعوت می‌كنيم كدام اسلام است.

 لذا دعوت و تبليغ به روش صحيح و اصول پايدار، به مثابه‌ ستون فقرات در پيكر اسلام است. اساس، نيرو و گسترش و پيشرفت اسلام در همين امر منحصر است. نياز به اين كار در عصر حاضر بيش از هر زمانی محسوس است، چرا كه مسلمان شناسنامه‌ای و موروثی را مسلمان حقيقی ‌نمودن، به مراتب برتر و مهم‌تر از فراخواندن ديگران به اسلام است.

برای شناخت و نشر دعوت، پيش از هر چيز بر داعی لازم است كه به خصوصيات و صفاتی متصف شود و با روش‌های صحيح بر دعوت خويش استوار بماند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط yoosefi


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


موضوعات مرتبط

آرشيو اخبار رسول نور5

چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما