رسول نور حضرت محمد (ص) - ضرورت تشكيل اتحاديه دانشجويان جهان اسلام
 
 
 
 
 ضرورت تشكيل اتحاديه دانشجويان جهان اسلام

آرشيو اخبار رسول نور3
مسئول مركز قرآن و عترت سازمان بسيج دانشجويی بر ضرورت تشكيل اتحاديه جهان اسلام تأكيد كرد و افزود: با تشكيل اين اتحاديه می‌توانيم فعاليت‌های دانشجويان ايران و ديگر كشورهای اسلامی را توسعه دهيم. 


رحيم قربانی، مسئول مركز قرآن و عترت سازمان بسيج دانشجويی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، در پاسخ به اين كه سازمان بسيج دانشجويی در راستای تحقق تأكيدات مقام معظم رهبری به منظور گسترش بيداری اسلامی چگونه عمل كرده است، گفت: همان‌گونه كه انقلاب اسلامی ما بر مبنای تشكيل قرآن و عترت پديد آمده است، روند كاری كه پس از پيروزی انقلاب اسلامی در جامعه پيش گرفتيم نيز تلاش شد بر اساس همين مبنا باشد.

رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در ادامه سخنانش افزود: با توجه به اين كه فاصله بسياری تا تحقق مقاصد و اهداف سيره اهل بيت(ع) و قرآن كريم داريم، تلاش می‌كنيم كه در راستای تحقق دستورات اين كتاب مقدس عمل كنيم.

وی با بيان اين مطلب اظهار كرد: در اين حوزه دانشجويان نيز پيشتاز هستند و اثراتی كه در كشورهای اسلامی و منطقه خاورميانه قابل مشاهده است، در همين راستا و با عنوان بيداری اسلامی شكل می‌گيرد.

قربانی از نفوذ بيداری اسلامی در كشورهای مختلف ياد كرد و ادامه داد: در اواخر سال قبل و سال جاری، بيداری اسلامی در كشورهای جهان اسلام نمود بيشتری پيدا كرد.

به گفته اين مسئول، اگر دانشجويان ما بر اساس ويژگی‌هايی كه دارند، بر مبنای قرآن و عترت جريان‌ساز و پيشتاز باشند، می‌توانند برای ديگر كشورها و به ويژه كشورهای جهان اسلام الگوی مناسبی را ارائه كنند.

قربانی با بيان اين كه دانشجويان ما در اين عرصه به خوبی خود را پيدا كردند، افزود: دانشجويان ايران می‌توانند الگوساز ديگر كشورها باشند و برای ساير دانشگاه‌های جهان اسلام و كشورهای مختلف منطقه در اين حوزه تاثيرگذاری موثری داشته باشند.

وی تصريح كرد: دانشجويان می‌توانند در راستای جهت‌دهی اسلامی و قرآنی، به حركت‌های بيداری اسلامی كه هم‌اكنون روند رو به رشدی را طی می‌كند، نمايان‌كننده اهداف و مسير اصلی باشند و مانع از اين شوند كه چنين جريان‌هايی به انحراف دچار نشود.

قربانی در ادامه سخنانش تأكيد كرد: ما نيازمند اين هستيم كه ارتباطاتمان را با داخل كشور و به طور منسجم‌تر و با نگاه ويژه به دانشگاه‌های جهان اسلام گسترش دهيم و حركتی مشترك در اين راستا داشته باشيم.

وی انجام اين اقدام در قالب برپايی همايش‌ها و اطلاع‌رسانی در حوزه‌های مختلف را يك اصل دانست و گفت: مسئولان تشكل‌های دانشجويی جهان اسلام كه بسيج دانشجويی هم در اين حوزه فعال است، قطعا می‌توانند نقش موثری داشته باشند و كارهای مختلفی را نيز در اين حوزه پيش‌بينی كرده‌اند.

قربانی ادامه داد: اتحاد دانشجويان جهان اسلام را می‌توان در اين راستا ايجاد كرد و اهداف مشترك ميان كشورهای اسلامی در اين مقوله را بين دانشجويان دانشگاه‌های كشورهای مختلف توسعه داد و به نقش جريان‌ساز و هدفمندی كه ايران در جهان اسلام دارد توجه بيشتری داشت.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما