رسول نور حضرت محمد (ص) - بايد در برابر قرآن احساس مسؤوليت داشته باشيم
 
 
 
 
 بايد در برابر قرآن احساس مسؤوليت داشته باشيم

آرشيو اخبار رسول نور5
يک محقق بنياد پژوهشهاي قرآني حوزه و دانشگاه در تهران گفت: همه ما بايد در برابر قرآن احساس مسؤوليت داشته باشيم و در تمام مکانها و اوقات قرائت شود چرا که آثار و برکات فراواني به همراه دارد و لازم نيست تمام افراد از آثار آن آگاه شوند.


علي عباس‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه همدان، افزود: از جمله آثاري که در صورت تدبر در آيات قرآن کريم وجود دارد اين است که قفلهاي زده شده به دل افراد از اين طريق باز مي‌شود.

عباس‌نژاد تصريح کرد: با تدبر، کاوش و تحقيق در آيات مهرهايي که توسط حرص، آز، دنياطلبي، برتري جويي به دل زده شده و دامن گير دنياطلبان و زمامداران شده با احساس مسؤوليت نسبت به قرآن و با عمل به آن و تفکر در آيات الهي باز مي ‌ود.

وي عنوان کرد: قرآن علاوه بر اينکه براي دنياي ما داراي برکات فراواني است در روز قيامت نيز از ما شفاعت مي‌کند و بايد به برکات قرآن نسبت به آخرت نيز توجه داشته باشيم چرا که قرآن فراي تصور و زندگي مادي ماست و زندگي مادي و معنوي ما را تامين مي‌کند.

اين محقق بنياد پژوهشهاي قرآني حوزه و دانشگاه در تهران عنوان کرد: آثار برگزاري چنين همايشهايي به گونه‌اي است که باعث مي‌شود پژوهشهاي قرآني و مفاهيم آن به دانشگاه ورود پيدا کند تا اساتيد و دانشجويان با اين مقوله آشنا شوند که اين امر بسيار مهم است.

عباسي‌نژاد بيان کرد: برگزاري اين همايش بايد به صورت جامع و کامل باشد و بايد جدي گرفته شود تا ارتباط و وحدت بين حوزه و دانشگاه برقرار شود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما