رسول نور حضرت محمد (ص) - باعث تأسف است كه يك ناشر متخصص قرآنی نداريم
 
 
 
 
 باعث تأسف است كه يك ناشر متخصص قرآنی نداريم

آرشيو اخبار رسول نور1
يك مترجم قرآن با اشاره به نبود ناشران تخصصی قرآنی در كشور گفت: باعث تأسف است كه در كشور اسلامی همچون ايران يك ناشر متخصص قرآنی نداريم و بايد در اين زمينه تدبيری بينديشيم.


بهاءالدين خرمشاهی، مترجم قرآن، درگفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با بيان اين مطلب اظهار كرد: ما با وجود 10 هزار ناشر قرآنی، ناشر متخصص و ويژه كار قرآنی نداريم. اين تعداد هم فعال نيستند و آثار را به خوبی چاپ نمی‌كنند.

وی با اشاره به ضرورت وجود هيئت علمی در انتشارات قرآنی گفت: اگر هيئت علمی در انتشارات قرآنی مستقر شوند تا آثار را به لحاظ علمی ارزيابی كنند، می‌توانيم شاهد چاپ و انتشار آثار مطلوب قرآنی باشيم.

مترجم قرآن ادامه داد: معتقدم ما بايد يك ناشر قرآنی داشته باشيم كه بتواند در سطح بين‌الملل كار كند. نشر ما در سطح كشورهای اسلامی از وضعيت خوبی برخوردار است و آن‌ها از نشر قرآنی كشور استقبال می‌كنند.

وی يكی از نتايج برگزاری اجلاس ناشران مسلمان را وجود يك ناشر قرآنی متخصص در سطح بين‌الملل عنوان كرد و يادآور شد: ما بايد يك ناشر قرآنی داشته باشيم كه بتواند در سطح بين‌الملل عملكرد مطلوبی داشته باشد كه متأسفانه جای چنين ناشری در كشور ما خالی است.

خرمشاهی حمايت‌های دولتی از ناشران را در بهبود وضعيت‌شان مؤثر دانست و گفت: اگر دولت با پرداخت ماهانه و يا با پيش‌پرداخت‌ها بتواند از ابتدای تحقيق اين گروه از محققان و مؤلفان قرآنی را حمايت كند، می‌توانيم شاهد توليد آثار مطلوب و در سطح جهانی باشيم. تعداد آثار برجسته قرآنی آنقدر محدود است كه نمی‌توان انتخاب درستی برای ترجمه آن داشته باشيم.

مؤلف كتاب «فرهنگ موضوعی قرآن مجيد» تصريح كرد: معتقدم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بايد اين زمينه را فراهم كند تا ناشران مسلمان ميان خودشان تشكل‌هايی در سطح سازمان‌های جهانی ايجاد كنند تا بتوانند در اين سطح به فعاليت بپردازند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما