رسول نور حضرت محمد (ص) - بشريت امروز برای بقا نيازمند حركت در مسير امام علی(ع) است
 
 
 
 
 بشريت امروز برای بقا نيازمند حركت در مسير امام علی(ع) است

آرشيو اخبار رسول نور6
مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بيان اينكه برگزاری جشنواره قربان تا غدير می‌تواند فتح‌البابی برای پی‌بردن به اهيمت اعياد قربان تا غدير باشد، گفت: برگزاری جشنواره‌ها و همايش‌ها برای پی‌بردن به اهميت اعياد قربان تا غدير لازم و ضروری است چرا كه در سايه آن می‌توان به شناختی از اين اعياد دست پيدا كرد.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه خراسان جنوبی، «محمد مطهری‌فر»، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در شب شعر «برگزيدگان هفتمين جشنواره ملی فرهنگی- هنری قربان تا غدير پيرامون عيد غدير گفت: عيد غدير يكی از بزرگترين اعياد اسلامی است كه از آن به عنوان اتمام نعمت و اكمال دين ياد می‌كنند.

وی با بيان اينكه غدير متعلق به مردی است كه در طول حيا خود به عنوان الگو و اسوه مطرح بوده است، افزود: بشريت امروز برای تداوم بقا نيازمند حركت در مسير امام علی(ع) است تا بتواند ضمن حركت در مسير و چهار چوب رفتار و گفتار امام علی(ع) را پيشرفت و موفقيتی را برای خود رقم بزند.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اينكه امروزه با توجه به تحولات جامعه، نيازمند الگويی هستيم تا جامعه بشری بتواند راه خود را انتخاب كند، يادآور شد: با توجه به خيزش جهان اسلام و پی‌بردن به اهميت دين و ديانت در زندگی شاعران و قشر فرهنگی جامعه می‌تواند نقش به سزايی در ترويج فرهنگ اسلامی ايفا كنند.

مطهری‌فر در حاشيه اين مراسم در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه خراسان جنوبی، پيرامون شب شعر برگزيدگان هفتمين جشنواره ملی، فرهنگی قربان تا غدير گفت: در اين شب شعر 27 شاعر شركت كرده‌اند كه دو نفر از آن‌ها «عليرضا كوچی» و «آسيه تحولی» از خراسان جنوبی هستند.

وی با اشاره به اينكه مضامين شعر شاعران پيرامون ولايت و اعياد قربان و غدير است، اظهار كرد: ملاك ارزيابی و سنجش اشعار برگرفته از موسيقی شعر، محتوا، صور خيال، خلاقيت و نوآوری است.

گفتنی است؛ 350 اثر از سراسر كشور به جشنواره رسيده كه پس از داوری 41 اثر پذيرفته شده و نفرات اول تا سوم مشخص شدند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلبSteps on Fixing a Casio Edifice Watch (امتیاز : 0)
توسط کاربر مهمان در مورخه : دوشنبه، 20 شهریور، 1391
over

مطالعه ادامه این نظر ...


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما