رسول نور حضرت محمد (ص) - هنرمندان با الگوگيری از نهج‌البلاغه كيفيت كار خود را ارتقا بخشند
 
 
 
 
 هنرمندان با الگوگيری از نهج‌البلاغه كيفيت كار خود را ارتقا بخشند

آرشيو اخبار رسول نور5
در كشورمان هنرمندانی ماندگار شدند كه به اميرالمومنين(ع) عشق و ارادت می‌ورزيدند و در طول تاريخ هنری و ادبی كشورمان هم از اين دست افراد كم نيستند؛ هنرمندان زمان حال نيز بايد با محور قرار دادن زندگی ايشان و نهج‌البلاغه كيفيت كارشان را ارتقا بخشند.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آيين اختتاميه نخستين جشنواره هنرهای معاصر اسلامی «طواف تا ولايت» در تالار وحدت در سخنانی اظهار كرد: عيد غدير خم يكی از بزرگ‌ترين اعياد است و چه شايسته كه در چنين ايامی جشنواره‌ای چون «طواف تا ولايت» برگزار شد. جا دارد در همين راستا از شهرام گيل آبادی و همكارنش برای برگزاری اين رويداد هنر و اسلامی تشكر كنم.

وی افزود: در كشورمان هنرمندانی ماندگار شدند كه به اميرالمومنين علی(ع) عشق و ارادت می‌ورزيدند. در طول تاريخ هنری و ادبی كشورمان هم از اين دست افراد كم نيستند، پس هنرمندان زمان حال نيز بايد با محور قرار دادن نهج‌البلاغه و زندگی حضرت علی(ع) كيفيت كارشان را ارتقا بخشند.

وزير ارشاد اضافه كرد: يكی از ويژگی‌های حضرت علی(ع) فصاحت ايشان بود، همان‌گونه كه می‌بينيم نهج‌البلاغه يكی از فصيح‌ترين كتب است. سخنوران ما نيز هميشه سعی كردن برای فصيح‌تر سخن گفتن از كلام حضرت امير بهره گيرند.

وی تاكيد كرد: هر اندازه در جهت اشاعه فرهنگ ولايت بكوشيم باز هم نمی‌توانيم گوشه‌ای از اين دريای بيكران را نمايان كنيم، پس بايد قدر و منزلت اين بخش را به خوبی دريافته و در راه رسيدن به آن بيشتر كوشيد.

حسينی در پايان سخنان خود خاطرنشان كرد: اميد دارم كه اين جشنواره در سال آينده در ابعادی وسيع‌تر و بين‌المللی برگزار شود، چراكه موضوع ولايت می‌تواند هنر اسلامی را تحت تاثير خود قرار دهد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما