رسول نور حضرت محمد (ص) - حمايت از اتحاديه ناشران قرآنی منوط به ارائه برنامه‌های كاربردی است
 
 
 
 
 حمايت از اتحاديه ناشران قرآنی منوط به ارائه برنامه‌های كاربردی است

آرشيو اخبار رسول نور4
مشاور اجرايی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد ضمن اعلام نتايج مثبت نگاه ويژه اين وزارتخانه به حوزه دين و قرآن، به حمايت ارشاد از اتحاديه ناشران قرآنی اشاره كرد و گفت: در صورت ارائه عملكرد، فعاليت‌ها و برنامه‌های آتی اين اتحاديه نگاه وزارت ارشاد به اتحاديه مثبت خواهد بود. 


حميد قبادی، مشاور اجرايی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، در ادامه اين مطلب گفت: تشكل‌ها زمانی می‌توانند خود را معرفی كنند كه بتوانند فعاليت‌های آينده خود را نيز اعلام كنند.

وی ادامه داد: اساساً اين نگاه كه تشكلی منتظر حمايت دولتی باشد تا سرپا بايستاد، نگاه درستی نيست. در مجموع رويه وزارت ارشاد اين است كه از فعاليت‌های قرآنی در كشور حمايت كند.

به گفته اين مسئول، اگر تشكل و اتحاديه‌ای برنامه‌ قرآنی داشته باشد كه در عين دارا بودن اين ويژگی، كارآمد و عملی باشد، با نگاه مثبت به آن نگاه خواهد شد.

قبادی به مسئولان اتحاديه ناشران قرآنی پيشنهاد كرد تا با توجه به تجربيات ديگر مراكز و اتحاديه‌ها و با نگاه به عملكرد و كسب تجربه فعاليت‌های فرهنگی آن‌ها، برنامه‌های جاری خود را روشن اعلام كنند تا بتوانند از حمايت‌های اين وزارتخانه بهره‌مند شوند.

مشاور اجرايی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی در ادامه تأكيد كرد: در حال حاضر منتظر ارائه گزارشی از سوی پيش‌كسوتان اين اتحاديه هستيم. اگر اين اتحاديه فعاليت‌ها و برنامه‌های اجرايی خود را ارئه دهد، معاونت فرهنگی با نگاه مثبتی به اين موضوع نگاه خواهد كرد.

وی سياست كلی وزارت ارشاد در اين دوره را حمايت از آثار دينی و قرآنی عنوان كرد و ضمن اشاره‌ای كوتاه به نتايج اين سياست‌گذاری در عرصه چاپ آثار دينی و قرآنی، تصريح كرد: سياست‌ها و برنامه‌ريزی‌های وزارت ارشاد در چند سال اخير در رابطه با مكتوبات، منجر به نتايج خوبی شده است به گونه‌ای كه آثار مكتوب در حوزه دينی و قرآنی نسبت به ديگر حوزه‌ها سرامد بوده است. اگر نگاهی آماری به آثار منتشر شده در اين حوزه داشته باشيم، متوجه می‌شويم كه عملكرد وزارت ارشاد در اين رابطه مثبت بوده است.

گفته‌های قبادی مبنی بر نگاه مثبت وزارت ارشاد بر حمايت از اتحاديه ناشران قرآنی در حالی است كه بهمن دُری، معاون فرهنگی وزير ارشاد، در مصاحبه اخير خود با ايكنا، وجود چنين اتحاديه‌ای را رد كرده بود و وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی نيز در مصاحبه‌ای ديگر از عدم حمايت وزارتخانه متبوع خود از اين اتحاديه آگاهی نداشت.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور4
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور4:
روز ازدواج؛ سالروز ازدواج علي(ع) و فاطمه‏زهرا(س)


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما