رسول نور حضرت محمد (ص) - شيعيان بايد شرايط حاكم بر حج را درك كنند
 
 
 
 
 شيعيان بايد شرايط حاكم بر حج را درك كنند

آرشيو اخبار رسول نور3
قائم مقام گروه روش‌شناسي فرهنگستان علوم انساني اظهار كرد: معصومين (ع) تقيه را جزئي از دين دانسته و شيعيان را براي حفظ وحدت اسلامي به تقيه سفارش مي‌كردند.


حجت‌الاسلام و المسلمين عليرضا پيروزمند، عضو هيات علمي دفتر فرهنگستان علوم اسلامي قم درگفت‌وگو با خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به اين‌كه حج از دو بعد عبادي، فردي و اجتماعي تشكيل شده، عنوان كرد: مساله تقيه از زمان معصومين (ع) وجود داشته و تقيه را جزء دين شمرده‌اند، ائمه (ع) نيز براي رعايت حق اسلام با برادران اهل سنت مدارا مي‌كردند.

وي خاطرنشان كرد: امامان معصوم به وحدت و عدم تفرقه ميان مسلمانان توجه كرده و شيعيان را تشويق مي كردند تا پشت سر اهل تسنن نماز بخوانند و اين نماز را به طوري توصيف كردند كه گويي ثواب آن در حد اقامه بستن به رسول اكرم (ص) است، لذا شيعه بايد شرايط حاكم بر حج را درك كرده و از بودن ادعيه و كتبي كه حساسيت برانگيز است خودداري كنند. خصوصا شرايط ويژه جامعه اسلامي در سال‌هاي اخير مداراي بيشتري را مي‌طلبد.

پيروزمند افزود: مسلمين نبايد بر سر مسائل جزيي به بحث بپردازند، زيرا همين بحث‌ها است كه مبداء اختلافات بزرگ مي‌شود. البته جمع زيادي از برادران اهل سنت دوست دار ائمه اطهار هستند، لذا بايد از همين امر استفاده كرد و كلمات گهربار معصومين (ع) را به گوش آنها رساند تا زمينه پذيرش فرهنگ اهل بيت(ع) براي آنها فراهم شود.

اين مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اين كه اقدامات عربستان در منطقه باعث بروز تفرقه مي‌شود، اظهار كرد: در چنين شرايطي لازم است كه شيعيان هوشيار بوده و سعي كند اين اعمال را خنثي كند، زيرا اگر در ايام حج رفتاري خلاف اهل تسنن انجام دهند، آنها سريعا شيعيان را محكوم مي‌كنند و اين كارها خلاف دستورات مقام معظم رهبري است.

وي در ادامه با اظهار تاسف از فرهنگ خريد سوغات در ايران گفت: اين فرهنگ در كشور ما بيش از ساير كشورها رواج داشته و نفس اين كار عمل صالح بوده و نوعي احسان به ديگران محسوب مي‌شود، ولي لزومي ندارد اين كالاها از عربستان و با كيفيت نامطلوب تهيه شود.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور3
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور3:
هدف از اهانت به حضرت محمد(ص) ایجاد فتنه و شبهه در دین اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلبScott Kay Mens Collection 2008 Breaking Tradition and Carving a New Path (امتیاز : 0)
توسط کاربر مهمان در مورخه : دوشنبه، 20 شهریور، 1391
attri

مطالعه ادامه این نظر ...


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما