رسول نور حضرت محمد (ص) - بيداری اسلامی ريشه در مفاهيم والای قرآن دارد
 
 
 
 
 بيداری اسلامی ريشه در مفاهيم والای قرآن دارد

آرشيو اخبار رسول نور4
فرمانده مركز مقاومت بسيج شهرداری تهران با اشاره به تأثيرپذيری كشورهای جهان اسلام از جمهوری اسلامی ايران و به ويژه نقش دانشجويان در اين رابطه تصريح كرد: بيداری اسلامی ريشه در مفاهيم قرآن كريم دارد كه با جا انداختن آن می‌توان روحيه جهادی و مبارزه با كفر را در ميان مردم مسلمان افزايش داد. 


سرهنگ امير جعفری، فرمانده مركز مقاومت بسيج شهرداری تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، با تأكيد بر اين‌كه اصل بيداری اسلامی از فرهنگ قرآنی نشأت گرفته است، زيرا كه شروع مبارزات در كشور جمهوری اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) و با شعار قرآنی آغاز شد.

وی با بيان اين مطلب ادامه داد: مبارزه با استكبار و طاغوت‌ها هميشه مورد تأكيد قرآن بوده است و همان‌گونه كه خداوند به حضرت موسی(ع) و پيامبر اكرم(ص) در اين باره وحی كرد، می‌توان ريشه بيداری اسلامی را از قرآن دانست.

جعفری در ادامه سخنانش اظهار كرد: جمهوری اسلامی ايران به رهبری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در اين رابطه ايستادگی كرد و حكومت جمهوری اسلامی نيز به اين مناسبت شكل گرفت و اين شكل‌گيری مرهون استقامت مردم و تقديم خون شهدا به نهال انقلاب بوده است.

وی اين گونه رويدادها، رفتارها و اعتقادات را زمينه‌ساز بيداری اسلامی دانست و افزود: مقام معظم رهبری تاكيد كردند كه «خداوند متعال را شاكريم كه خون شهدای جمهوری اسلامی ثمره بخشيد». بنابراين همان گونه كه معظم‌له فرمودند نيز، اين بيداری اسلامی كه در جهان روی داده است، ثمره خون شهدای اسلام است.

وی با اشاره به نقش تأثيرگذار دانشجويان در اين رابطه اظهار كرد: بسياری از شهدايی كه در راه اسلام و انقلاب به شهادت رسيدند، از دانشجويان بودند كه با وجود درس و تحصيل و مشكلات بسيار، به دعوت قرآن لبيك گفتند و جان خود را در راه فی سبيل‌الله فدا كردند.

فرمانده مركز مقاومت بسيج شهرداری تهران همچنين گفت: شهرداری تهران نيز نقش به سزايی در گسترش بيداری اسلامی ايفا می‌كند كه اين كار را با توسعه فرهنگ قرآن، نماز و افزايش روحيه جهادی در بسيج انجام می‌دهد.

وی با بيان اين كه توسعه چنين خصوصيات و موضوعاتی می‌تواند اثر خود را در گسترش فرهنگ بيداری اسلامی در جهان بگذارد، ادامه داد: اگر بتوانيم فرهنگ قرآنی را كه شهرداری در ادارات مختلف و حتی پائين‌ترين رده‌های نواحی شهرداری به وجود می‌آورد ايجاد كنيم، گام اصولی در اين حوزه برداشته‌ايم.

سرهنگ جعفری با اشاره به اين‌كه قرآن ارتباطی تنگاتنگ با بيداری اسلامی دارد، افزود: اگر فرهنگ قرآن در ميان همه اقشار مردم و تا پائين‌ترين رده‌ها نفوذ پيدا كند، می‌توان به توسعه بيداری اسلامی اميدوار بود.

وی با تاكيد بر مهندسی معكوس انقلاب اسلامی، گفت: با اين كار خواهيم ديد كه رويدادهای مختلف جهان اسلام، نتيجه انقلاب اسلامی در جهان است و توانسته است اثرات خود را بر جای بگذارد.

جعفری با اشاره به تسخير لانه جاسوسی توسط دانشجويان، افزود: اين اتفاق نيز مهر تأييد ديگری بر تاثيرگذاری جمهوری اسلامی ايران بر ديگر كشورها بوده است كه نمونه چنين كاری را در كشورهايی مانند ليبی، مصر و ... شاهد باشيم.

وی ايران را نمونه خوبی برای مسلمانان عنوان كرد و استقامت مردم ايران را مثال‌زدنی دانست و گفت: با الگوبرداری از جمهوری اسلامی ايران، لبنان به رهبری از سيدحسن نصرالله توانست در برابر اسرائيل استقامت كند و در جنگ 33 روزه، با كمترين تجهيزات و امكانات در برابر اين رژيم غاصب ايستادگی نشان دهد و به پيروزی برسد كه اين رويداد نيز مهر تأييدی بر تاثيرگذاری ايران اسلامی بر ديگر كشورهای مسلمان جهان است.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور4
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور4:
روز ازدواج؛ سالروز ازدواج علي(ع) و فاطمه‏زهرا(س)


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلبRolex Oyster Perpetual Datejust couple watches the classic forever (امتیاز : 0)
توسط کاربر مهمان در مورخه : دوشنبه، 20 شهریور، 1391
types

مطالعه ادامه این نظر ...


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما