رسول نور حضرت محمد (ص) - مسولان نوع رفتار و پوشش حجاج ايراني را پيش از سفر بيان كنند
 
 
 
 
 مسولان نوع رفتار و پوشش حجاج ايراني را پيش از سفر بيان كنند

آرشيو اخبار رسول نور2
يك مفسر قرآن كريم با انتقاد از رفتار برخي از حجاج ايراني در سفر حج گفت: مسئولان حج بايد نوع رفتار حجاج ايراني را به آنها بيان كرده و نظارت داشته باشند و حجاج نيز خارج از شئون و دستورات علما و مسئولان كاروان‌ها عمل نكنند. 


ابوالفضل بهرامپور در گفت‌وگو با خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره چگونگي رفتار حجاج ايراني در سفر حج اظهار كرد: در اين زمينه قبل از اينكه به سراغ حجاج برويم بايد به سراغ مسئولان سازمان حج و زيارت و بعثه برويم چرا كه لازم است كه آنها پيش از سفر مواردي از جمله نوع پوشش خانم‌ها را يادآوري كنند.

وي گفت: در سفر اخير حج عمره مشاهده كردم كه برخي از بانوان با روسري و مانتوي نامناسب به اين سفر آمده بودند و بايد دانست كه اين رفتارها باعث آبروريزي نظام است چراكه حجاج ديگر كشورها به عنوان الگو به ما مي‌نگرند.

وي با بيان اينكه حدود 10 سال پيش غالب حجاب بانوان در اين سفر معنوي چادر بود، ادامه داد: بايد به طور كامل بر اين امور نظارت داشت تا به مانند سفرهاي تفريحي نشود و اين در حوزه قدرت مسئولان سازمان حج است.

اين مفسر قرآن كريم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري مبني بر خريد نكردن حجاج گفت: حجاج با خريد اجناس مختلف، به جيب وهابيون پول سرازير مي‌كنند و آنها نيز با اين پولها به كشتار مسلمانان در بحرين مي‌پردازند، لذا اين موضوع نيز بايد به صورت قاطع به حجاج تفهيم شود.

بهرامپور اظهار كرد: ما به حكم خداوند بايد به انجام سفر حج بپردازيم ولي نبايد در آن كارهايي فرعي انجام دهيم و بدانيم كه اگر برگزار كنندگان اين مراسم مدت اين سفر را 10 روز افزايش داده‌اند براي اين نيست كه دلشان به حال ما سوخته است بلكه بدليل آن است كه حجاج مدت بيشتري در آنجا حضور داشته باشند و پول بيشتري خرج كنند و با اين پول‌ها، موشك بخرند و به قلب مسلمانان بزنند.

وي گفت: روحانيون كاروان‌ها در سفر حج نيز بايد افرادي قوي، مطلع و وارسته باشند و به مردم عرفان حج را تعليم داده و توصيه كنند.

مولف تفسير "نسيم حيات" با بيان اينكه در مراسم حج بايد در برابر هجمه فرهنگي وهابيون، مقابله فرهنگي كرد، افزود: آنها در اين مراسم جزواتي به زبان فارسي به حجاج مي‌دهند و بدين وسيله شبهاتي را منتقل كنند.

بهرامپور با اشاره به اثر خود با عنوان "حق با كيست؟" كه در رابطه با پاسخگويي به شبهات مطرح شده از سوي وهابيون تاليف شده است، گفت: بايد با ارائه چنين آثاري به حجاجي كه از سطح سواد مطلوبي برخوردارند آنها را قبل يا بعد از انجام سفر حج در برابر سم‌پاشي‌هاي عقيدتي وهابيون ايمن كرده و سم‌پاشي‌هاي اين‌چنيني را خنثي كرد.

وي اظهار كرد: برخي معتقدند كه گاهي ثواب سكوت از ثواب حرف زدن بيشتر است پس كساني كه نمي‌توانند تبليغ كنند يا سخن بگويند، سكوت را بر خود مقدم بدارند.

اين مفسر قرآن گفت: همچنين آنگونه كه فقها و علماي مدير سازمان حج و زيارت دستور داده‌اند حجاج از فقها و مراجع تقليد جلو نزنند و عقب نمانند و وقتي كه مي‌گويند در زمان اقامه نماز در مراسم حج مهر نگذاريد، نسبت به رعايت آن توجهي ويژه داشته باشند.

بهرامپور ادامه داد: اينكه برخي از حجاج در نمازهايشان خلاف دستور داده شده از مهر استفاده مي‌كنند كار اشتباهي است و فكر نكنند كه با اين كار بر سر خدا تاج مي‌گذارند.

وي ادامه داد: چنين دستوري به خاطر اين است كه هنوز وهابيون نمي‌دانند كه سجده به مهر به معناي به اصل سنت پيامبر عمل كردن است، زيرا پيامبر گفته است كه به خاك سجده كنيد در حاليكه فرش از "اكروليك" است و ما بايد به سنگ و خاك سجده كنيم، اما در شرايط فعلي بايد به حفظ ظاهر بپردازيم و همانطور كه فقيه گفته است عمل كنيم.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما