رسول نور حضرت محمد (ص) - اي کاش مراکز كاملا بي‌طرفي براي آمارگيري وجود داشت
 
 
 
 
 اي کاش مراکز كاملا بي‌طرفي براي آمارگيري وجود داشت

آرشيو اخبار رسول نور6
آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي گفت: چند روز قبل مسوولان ثبت احوال کشور آماري را به ما دادند که نشان مي‌دهد طلاق درکشور شش درصد نسبت به سال قبل افزايش داشته و ازدواج هم کاهش يافته است. 


به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه قم، اين مرجع تقليد در ابتداي درس خارج فقه در مسجد اعظم افزود: بالا رفتن طلاق نشانه نابساماني در جامعه و متلاشي شدن آن است که همه اعم از طلاب و دانشگاهيان بايد روي اسباب و علل آن کار کنند.

اين مرجع تقليد بيان کرد: توقعات فرهنگ غربي، تنوع طلبي، سوء ظن و بدبيني و ... مي‌تواند از عوامل افزايش طلاق در جامعه باشد که بايد مورد بررسي قرار گيرد.

وي نسبت به کاهش رشد جمعيت شيعه نيز هشدار دارد و اظهارکرد: اين در حالي است که در برخي مناطق کشور افزايش جمعيت به سرعت پيش مي‌رود تا بافت جمعيتي به ضرر شيعه تمام شود و شيعه در خواب باشد.

استاد برجسته حوزه علميه يادآور شد: دوران فعلي اقتضاء دارد تا رشد جمعيت را داشته باشيم و البته عواملي مانند راحت طلبي، غلبه فرهنگ غربي و ... در رواج اين مساله بي تاثير نيست.

وي تاکيدکرد: فرزندان در دنيا و آخرت به درد انسان مي‌خورند و در کهنسالي دست انسان را مي‌گيرند و انشاء الله در آخرت نيز شفيع خواهند بود و بعد از وفات براي انسان دعا مي‌کنند.

وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينکه اسامي اسلامي بيشترين اسم در ميان ايرانيان است، تاکيدکرد: طبق آمار در قم بيشترين نام ها اميرعلي و محمد براي پسران و فاطمه و زينب براي دختران بوده است.

وي ادامه داد: گاهي برخي اسامي گذاشته مي شود که معناي درستي ندارد و والدين نبايد از روي هوا و هوس چنين نام هايي را براي فرزندان خود انتخاب کنند.

اين مرجع تقليد در پايان با بيان اينکه انتخاب اسم و آمار بسيار مهم است تاکيدکرد: اي کاش مراکز کاملا بي‌طرفي در آمارگيري وجود داشت تا بر اساس آمار آن مي شد، مشکلات جامعه را به درستي منعکس كرد.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما