رسول نور حضرت محمد (ص) - درک عظمت زيارت امام رضا (ع) از عقول انساني خارج است
 
 
 
 
 درک عظمت زيارت امام رضا (ع) از عقول انساني خارج است

آرشيو اخبار رسول نور2
آيت الله العظمي حسيني زنجاني در پايان درس خارج فقه و در جمع برخي از زائران حرم رضوي درباره زيارت مرقد حضرت امام رضا (ع) مطالبي را بيان کرد. او با اشاره به اهميت زيارت امام هشتم تاكيد كرد كه درک عظمت زيارت حضرت رضا عليه السلام از عقول ما خارج است. 


به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، ‌متن كامل اظهارات اين مرجع تقليد به اين شرح است: «بسم الله الرحمن الرحيم، خير مقدم عرض مي‌کنيم. انشاءالله زيارت همگي مقبول باشد. يکي از آقايان از روي لطف گفت که به زيارت شما آمده‌ايم. من اين تعبير را صحيح نمي‌دانم. بنده و امثال بنده افتخارمان اين است که در زير سايه مولاي‌مان حضرت علي بن موسي الرضا (ع) زندگي مي‌کنيم و ما در جنب عظمت شخصيتي حضرت رضا (ع) ذره هم نيستيم و به قول شاعر« که جايي که درياست من کيستم…» لذا تعبير زيارت در مشهدالرضا (عليه السلام) مختص آن امام بزرگوار است و به ديگران بايد گفت که آمده ايم شما را ببينيم. به هر حال چند کلمه اي خدمت آقايان عرض مي‌کنم. حال جسمي‌ام مناسب نيست و به نکاتي بسنده مي‌کنم.
زيارت حضرت رضا عليه السلام بسيار عظمت دارد. درک عظمت زيارت حضرت از عقول انساني خارج است. واقعا ما نمي توانيم کما هو حقه درک کنيم که زيارت حضرت چه آثار و برکاتي دارد و اينکه ما با حضرت سخن مي گوييم و درد دل مي‌کنيم، چقدر نعمت بزرگي است. واقعا عقول ما افراد عادي از درک اين مطالب عاجز است. به دوستان توصيه ام اين است که مکرر به زيارت مشرف بشويد. روزهايي که مشهد مقدس هستيد، مکرر زيارت مشرف بشويد. جاهاي ديگر کمتر برويد و سعي کنيد بيشتر اوقات خود را در حرم مطهر بگذرانيد. در زيارت هاي‌تان ادب زيارت را حتما رعايت کنيد.کلام بي‌جا يا رفتار نامناسب نداشته باشيد. بسيار مواظب گفتار و رفتارتان باشيد. ادب زيارت بسيار مهم است. هم‌چنين حوايج خودتان را به حضرت بگوييد و حوايج را به زبان بياوريد و مثلا نگوييد که حضرت همه چيز را مي داند ديگر چه نيازي به گفتن است، بله حضرت از حال همه آگاه است اما شما خواسته هاي خود را به زبان بياوريد و از حضرت قضاي حوائج و حل مشکلات‌تان را بخواهيد. انشاء الله عنايت خاصه حضرت به همه ما شامل شود».
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلبTwo Birds Bridesmaids UK (امتیاز : 0)
توسط کاربر مهمان در مورخه : دوشنبه، 20 شهریور، 1391
curre

مطالعه ادامه این نظر ...


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما