رسول نور حضرت محمد (ص) - چه بسا لذت باطنی از قرائت قرآن نامحرم مفسده داشته باشد
 
 
 
 
 چه بسا لذت باطنی از قرائت قرآن نامحرم مفسده داشته باشد

آرشيو اخبار رسول نور1
آيت‌الله العظمی صافی گلپايگانی در پاسخ به استفتای ايكنا مبنی بر اينكه آيا مفسده بايد صورت ظاهری داشته باشد يا لذت باطنی از صوت زيبای بانوان در قرائت قرآن هم مفسده به حساب می‌آيد؟ تأكيد كردند: چه بسا لذت باطنی از صوت نامحرم مفسده داشته باشد. 


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه حوزه‌های علميه، پيش از اين آيت‌الله العظمی صافی گلپايگانی در پاسخ به استفتای ايكنا مبنی بر اينكه آيا قرائت قرآن بانوان در مسابقاتی كه آقايان نيز حضور دارند، جايز است؟ اظهار كردند: كيفيت قرائت‌ها و لهجه‌ها و شخصی كه قرائت می‌نمايد، متفاوت است، بعض از قرائت‌ها و لهجه‌ها معرض فساد و فتنه است، بايد در اين مورد طرف احتياط گرفته شود و موضوع به گونه(‌ای) خطر تهييج دارد كه از بعض بزرگان نقل شده است كه عذر خود را در ابتدا نكردن سلام به خانم‌های جوان اين را می‌گفتند كه از آن بيم دارم كه وقتی سلام می‌دهد لهجه او را خوش بيابم (اخاف ان تعجبنی صوتها).

اما مورد سؤال اينجاست كه حد و حدود مفسده چيست؟ آيا اين مفسده بايد صورت ظاهری داشته باشد يا لذت باطنی از اين صوت زيبا هم مفسده به حساب می‌آيد؟ آنگاه معيار تشخيص لذت باطنی چيست؟

معظم له در پاسخ به اين سؤال كه معيار تشخيص مفسده چيست؟ تصريح كردند: مفسده را عرف می ‌فهمد.

همچنين در تشريح پاسخ اين سؤال كه آيا مفسده بايد صورت ظاهری داشته باشد يا لذت باطنی از اين صوت زيبا هم مفسده به حساب می‌آيد؟ تأكيد كردند: چه بسا لذت باطنی از صوت نامحرم مفسده داشته باشد.

والله اعلم
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما