رسول نور حضرت محمد (ص) - هلال ماه شوال قطعاً غروب سه‌شنبه رؤيت می‌شود
 
 
 
 
 هلال ماه شوال قطعاً غروب سه‌شنبه رؤيت می‌شود

آرشيو اخبار رسول نور2
عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری اظهار كرد: هنگام غروب خورشيد در روز دوشنبه، هلال ماه در پهنه آسمان ايران نخواهد بود، اما در غروب سه‌شنبه قطعاً رؤيت می‌شود و چهارشنبه روز اول ماه شوال خواهد بود.


عليرضا بوژمهرانی، عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) گفت: مقارنه ماه و خورشيد برای هلال ماه شوال 1432 در ساعت 7:34 امروز دوشنبه هفتم شهريورماه اتفاق افتاده و از همين رو هنگام غروب خورشيد در روز دوشنبه، ماه در پهنه آسمان ايران نخواهد بود؛ يعنی در غروب دوشنبه، ماه قبل از خورشيد غروب می‌كند و هيچ احتمالی برای رؤيت هلال ماه در پهنه ايران وجود ندارد.

وی اظهار كرد: در روز سه‌شنبه 29 رمضان مصادف با هشتم شهريور، شرايط و مختصات ماه در سراسر كشور به گونه‌ای است كه هلال ماه با چشم مسلح قابل رؤيت است و اگر شرايط جوی مناسب، آسمان بدون ابر و گرد و غبار و افق نيز مناسب باشد، می‌توان هلال را در غروب روز سه‌شنبه با چشم عادی و غيرمسلح نيز مشاهده كرد.

بوژمهرانی تأكيد كرد: هرچه از شمال به جنوب كشور حركت كنيم، احتمال رؤيت بيشتر می‌شود، تا جايی كه می‌توان گفت هلال ماه قطعاً با چشم غيرمسلح در حاشيه خليج فارس رؤيت خواهد شد و در صورت وقوع اين اتفاق چهارشنبه روز اول ماه شوال و عيد سعيد فطر خواهد بود.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان كرد: البته اثبات شرعی هلال ماه منوط به حكم و اطلاعيه‌ای است كه از طرف دفتر مقام معظم رهبری صادر می‌شود.

وی افزود: گزارش‌های رصد در ستاد استهلال جمع‌آوری و تجزيه و تحليل می‌شود و نتيجه آن به صورت يك گزارش به محضر مقام معظم رهبری ارائه می‌شود و در نهايت معظم‌له نظر خود را درباره عيد فطر اعلام می‌كنند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور2
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور2:
40 حديث نوراني درباره كار و تلاش


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما