رسول نور حضرت محمد (ص) - پاسخ آيت الله العظمی سبحانی به شبهه وهابيت درباره توسل
 
 
 
 
 پاسخ آيت الله العظمی سبحانی به شبهه وهابيت درباره توسل

آرشيو اخبار رسول نور5
آيت الله العظمی سبحانی در پاسخ به شبهه توسل به پيامبر و ائمه(ع) تاكيدكرد: توسل به دعای پيامبر(ص) يكی از راه های شفاعت محسوب می شود.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، آيت الله العظمی جعفر سبحانی در جلسه تفسير سوره منافقون در مجتمع آموزش عالی فقه افزود: از آيات اين سوره مباركه متوجه می شويم كه يكی از وسايل شفاعت توسل به دعای نبی مكرم اسلام(ص) و توسل به ذات او است.

وی افزود: گاهی نوچه های وهابی به توسل ايراد می گيرند و می گويند بايد يكسره سراغ خدا برويم بايد گفت آيا شما از قرآن بهتر بلد هستيد چون سراغ قرآن كه می رويم می فرمايد توسل يكی از راه ها است و وهابيون بدون مراجعه به قرآن پيش داوری و شريعت سازی می كنند.

وی اظهاركرد: طرق مغفرت متعدد است ما ابتدا به سراغ خداوند می رويم اما استجابت برخی دعاها نيازمند قابليت است كه در نزد پيامبر و ائمه است و ما به آنان متوسل می شويم.

اين مرجع تقليد با بيان اين كه شبهه ديگر اين است كه پيامبر در دوران حيات می توانسته است شفاعت كند اما بعد از حيات اين موضوع منتفی است بيان كرد: همين وهابيون كه مدعی اين موضوع هستند تا چندی قبل بر روی قبر پيامبر(ص) آيه پنجم سوره مباركه منافقون وجود داشت كه وهابيون آن را سياه كرده اند تا خوانده نشود.

اين مرجع تقليد با اشاره به سابقه توسل به نبی برای استغفار به ماجرای يعقوب(ع) و فرزندانش اشاره و تصريح كرد: آنان وقتی كارشان برملا شد از پدرشان خواستند تا برای آنان استغفار كند.

وی در بخش ديگری از سخنانش به توصيف ويژگی های منافقان پرداخت و بيان كرد: زيبايی ظاهری و كلامی از جمله ويژگی های منافقين است آنان در زمان پيامبر دارای هيكلی زيبا و قدكشيده بوده اند.

اين مفسر قرآن با اشاره به شيرين زبانی آنان ادامه داد: الان فرقه ضاله بهائيت شيرين زبانی می كنند و كلاس هايی برای مجادله می گذارند تا بياموزند چگونه با پيروان اديان برخورد كنند.

رئيس موسسه امام صادق(ع) تشبيه منافقون به چوب های خشكی كه نمی فهمند و فريفته عقيده خود هستند را از ديگر ويژگی های اين گروه دانست و ادامه داد: قرآن در بيان ويژگی آنان اين ويژگی را اضافه می كند كه هر صدايی را كه می شنوند خيال می كنند عليه انان بلند شده است.

وی تاكيدكرد: ضرر منافقون از كفار بيشتر است زيرا مردم درباره منافق تصور خوبی دارند و بيشتر به او اعتماد می كنند اما در دل نفاق دارد.

اين مرجع تقليد ادامه داد: قرآن استغفار برای منافقان را جايز نمی داند و می فرمايد كه ای پيامبر(ص) اگر 70 بار هم برای آنان استغفار كنی باز هم مستجاب نمی شود زيرا آنان فاسق اند و از دين خارج شده اند.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما