رسول نور حضرت محمد (ص) - با اعتماد به خدا با اطمينان بيشتري زندگي مي‌كنيم
 
 
 
 
 با اعتماد به خدا با اطمينان بيشتري زندگي مي‌كنيم

آرشيو اخبار رسول نور4
يك مدرس فلسفه و كلام حوزه و دانشگاه گفت: ‌ماه رمضان فرصتي است تا ما تقوا پيشه كنيم؛ زيرا خداوند درهاي رحمتش را بر روي متقين مي‌گشايد.


حجت‌الاسلام و المسلمين محمد حق‌پرست در گفت‌وگو با خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، تاكيد كرد: ‌روزه عاملي است كه انسان تقوا پيشه كند و نفس خود را از هنجارشكني‌ها و پليدي‌ها دور نگهدارد و اين پرهيزگاري فرد و جامعه را همزمان از ميان مي‌گيرد.

وي خاطرنشان كرد: ‌بر اساس رواياتي كه از معصومين(ع) نقل شده، فردي كه وارد اين ماه مبارك مي‌شود تا پايان يافتن آن بايد ادب حضور در بارگاه حق تعالي را رعايت كند. زماني كه فردي مي‌خواهد به ميهماني برود تمام جوانب را در نظر مي‌گيرد تا به ميزبان بي‌احترامي نشود. ماه رمضان ماه مهماني حق تعالي بوده است و از مهمترين آداب آن، اين است كه تمام فكر و ذكر انسان جلب رضايت حق تعالي باشد.

وي با بيان اين‌كه «مومنين بايد عزم راسخي براي برنگشتن به حالات قبلي و عدم تكرار گناهان خود داشته باشند و با توكل بر پروردگار به ياد داشته باشد كه خداوند نه تنها در ماه رمضان بلكه در لحظه لحظه عمرش همواره ياور اوست» تصريح كرد: ‌زماني كه ما به خدا اعتماد داشته باشيم با اطمينان بيشتري زندگي مي‌كنيم. البته لازمه رسيدن به اين اطمينان اين است كه تمام آموزه‌هايي را كه از اين ماه اندوخته‌ايم به ياد داشته باشيم؛ زيرا تا فردي وارد ميدان عمل نشود نمي‌تواند خود را محك بزند.

اين استاد حوزه با اشاره به آيه‌اي از قرآن گفت: كساني كه تقوا و ايمان داشته باشند، خداوند درهاي بركاتش را بر آن‌ها مي‌فرستند. مفسرين در مورد اين آيه مي‌گويند؛ اين به آن معنا نيست كه اگر مدت كوتاهي در اين راه وارد شويد مي‌توانيد چنين انتظاري داشته باشيد بلكه تنها به ممارست و پشتكار به نتيجه خواهد رسيد.

وي تصريح كرد: ما مسلماناني كه پيرو پيغمبر(ص) و اهل بيت(ع) ايشان هستيم، غالبا بايد از خدا بخواهيم كه توانايي كمك به تمام همنوعاني كه به آن‌ها ظلم مي‌شود، چه از نظر سياسي و چه از نظر فرهنگي، را داشته باشيم. تفاوتي بين مرد غزه و سومالي نيست و همه آن‌ها نيازمند كمك‌ها و پشتيباني ما هستند و نبايد در شب‌هاي ماه مبارك رمضان آن‌ها را از ياد ببريم.
 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور4
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور4:
روز ازدواج؛ سالروز ازدواج علي(ع) و فاطمه‏زهرا(س)


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما