رسول نور حضرت محمد (ص) - مديران مانند اميرالمومنين(ع) دغدغه مردم را داشته باشند
 
 
 
 
 مديران مانند اميرالمومنين(ع) دغدغه مردم را داشته باشند

آرشيو اخبار رسول نور6
نشست تربيتي با رويكرد حضرت زهرا(س) با حضور جمعي از مديران و مسوولان استان مرکزي برگزار شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) – منطقه مرکزي، حجت‌الاسلام حسين انصاريان از اساتيد حوزه و دانشگاه در اين نشست گفت: انبيا از گروه‌هايي بودند كه مديريت جامعه‌ را بر عهده داشتند كه اين مديريت گاهي عام و گسترده و گاهي هم از جايگاه سياسي و دولتي برخوردار بود و هر دو گونه مديريت در قرآن آمده است.
وي افزود: مديران بايد با تمام وجود عاشق خدمت به مردم از گرفتاري‌ها بدون فوت وقت بوده و از تاخير انداختن گرفتاري‌هاي مردم اجتناب كنند، چراكه اعتقاد در تاخير ظلم به مردم است.
اين استاد حوزه و دانشگاه افزود: اميرالمومنين(ع) از مديراني است كه خداوند وي را براي مردم سرمشق و الگو قرار داده و مديران امروز نيز بايد مانند آن حضرت دغدغه مردم را داشته و نسبت به هيچ كس بي‌تفاوت نباشند، كرامت مردم را حفظ كنند و مشكل مردم را به تاخير نيندازند.
انصاريان بيان کرد: مديران بايد حافظ ثروت مملكت بوده و يك ذره از بيت المال را نابه‌جا خرج نكنند و زنان و مردان مدير بايد حكومت را حفظ كنند كه اگر مديريت غير از اين باشد، بازوهاي مديريت قطع مي‌شود و ضرر قابل توجه و غيرقابل جبراني به وجود خواهد آورد.
وي نقش آموزش و پرورش در زمينه تربيت را مهم عنوان كرد و تصريح كرد: معلم اول در عالم هستي خود پروردگار است و جايگاه معلم در بين بندگان جايگاه خداست.
انصاريان گفت: كار معلم زنده كردن و حيات بخشيدن است؛ همچنين كه شهيد مطهري براي خدا ايستاد و اسلام ناب وحي را با كتاب‌ها و سخنراني‌هايش زنده كرد و نگذاشت پيكر اسلام الهي زخم غيرقابل جبراني بخورد.
وي در ادامه افزود: بدون ارتباط با مديريت قرآني و حيات علمي و بدون به ميدان آوردن شجاعت روحي بر اساس تعاليم قرآن و مكتب اهل بيت، انسان ارزش و قيمتي نخواهد داشت و همه شما با مطالعه كتب حضرت زهرا(س) و علي(ع) از اين مديران الگوگيري كنيد. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما